بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب

شهریور ۲۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

در بازاریابی محتوایی باید به جای سرعت، یک ماراتن اجرا کنید. کسب و کارهایی که بدون توجه به نتایج محتوا را به سرعت تولید می‌کنند، روابط موثری با مخاطب هدف خود برقرار نمی‌کنند.

بازاریابی محتوایی رویکرد متفاوتی با تبلیغات سنتی دارد. به جای جلب مخاطب بدون هدف خاصی، آن‌ها را با محتوای آموزشی هوشمندتر خواهید کرد که به ایجاد روابط بلند مدت کمک می‌کند.
هدف فقط نوشتن نیست، برای ایجاد یک جریان از محتوای مرتبط، آموزنده، مفید و با هدف فروش لازم است که تیم شما علاقه و اعتماد ایجاد کند.
اول لازم است که آن‌ها در سازمان شما مشارکت و تجربه خرید کسب کنند. یک استراتژی جامع برای هدایت تصمیمات محتوا در طول زمان و یک تعهد به محتوایی که تمرکز آن بر مخاطب است. این سه عامل زمان و تلاش زیادی لازم دارد تا گسترش یابد اما یک برنامه قوی و موثر است که نتایج دلخواه شما را ارائه می‌دهد.

دریافت خرید و فروش سازمانی؛ همه در کنار محتوا

محتوا
در یک برنامه محتوا، اولویت کل سازمان بازاریابی محتوایی و مسئولیت آن‌ها به اشتراک گذاری خواهد بود.
تیم محصولات شما باید درباره ایده‌های جدید فکر کنند و بینش‌های خود را درباره فناوری‌ها، روند، چالش‌های مشتری یا موضوعات دیگر به اشتراک بگذارند.
به طور مشابه تیم فروش شما می‌‌تواند بینش شما را در مورد منافع و چشم اندازها بیشتر کند. سرنخ‌های فروش چه سوالاتی می‌پرسند؟ درمورد چه چیزهایی نگرانند؟ در ذهن آن‌ها چه می‌گذرد؟ به یاد داشتن این موضوعات یک روش عالی برای ایجاد محتوای مفید و مرتبط با مخاطب است.

این مسیر را به خاطر داشته باشید

محتوا
یک استراتژی بازاریابی محتوایی رسمی و متفکر برنامه شما را به هر نحوی بهتر می‌کند. اهداف (واقع بینانه) برنامه شما چیست؟ چه چیزهایی در محتوا شما را در رسیدن به آن اهداف کمک می‌کند؟ و شاید مهمتر از همه چیز، KPIهای شما چیست؟
یک استراتژی صحیح برنامه شما را در مسیر درستی قرار می‌دهد و تلاش‌های شما را در مسیر طولانی نتیجه بخش خواهد ساخت.
تحقیقات نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از مؤثرترین بازاریابان دارای یک استراتژی مستند هستند، در حالی که حدود ۴۰ درصد از مؤثرترین آن‌ها هیچ استراتژی ندارند.
با استراتژی خود و KPI تعریف شده، می‌توانید برنامه سنجش را نیز تنظیم کنید. چطور ردیابی می‌کنید که کدام عملکرد شما موثر و کدامیک موثر نیست؟ چقدر محتواهای خود را A|B تست می‌کنید؟ معیارها و جدول زمانی شما برای موفقیت چیست؟ مانند هر کمپین بازاریابی، شما نمی‌توانید چیزی را که امکان سنجش آن را ندارید را بهبود بخشید.

محتوای شما مهم است

محتوا
در نهایت محتوای شما برای مخاطبان باید مرتبط، با مفهوم و مفید باشد. در حالی که در سراسر دنیای وب راهنمای چگونگی محتوای خوب که شامل عنوان جذاب، متن قابل درک و Call-To-Action متفاوت هستند را ارائه می‌دهند، باید بدانید که این موارد تنها ظاهر موضوع است.
استراتژی شما باید مخاطبان شما را تعریف کند، تیم شما باید مخاطبان شما را درک کنند و تمامی محتواهای شما باید طوری تولید شوند که به مخاطب ارزش ارائه دهد. چیزی که آن‌ها به آن اهمیت می‌دهند و از آن بهره می‌برند.
به این ترتیب می‌توانید وفاداری، اعتماد، احترام و یک ارتباطی ایجاد کنید که برای شما KPI، مشتریان جدید و بیشتر، سهم بازار بیشتر، و در نهایت فروش بیشتری به همراه آورد.
بنابراین اگر یک بازاریاب محتوا هستید که هر هفته به دنبال موضوعات جدید و یا بازبینی موضوعات قدیمی برای پست یک مطلب هستید، شاید بهتر باشد که استراتژی خود، سیستم پشتیبانی سازمانی و ارزش آن چه را که تولید می‌کنید را ارزیابی نمایید. به سرعت فکر نکنید زیرا این رقابت برنده‌هایی دارد اما خط پایانی ندارد.
گام بعدی شما تبلیغات است. با استفاده از پلتفرم کانگورو محتوای تولید شده خود را به دست مخاطب هدف خود برسانید. در این مرحله تمامی اهداف خود را از بازاریابی محتوایی خود ارائه می‌دهید سپس کانگورو با در نظر گرفتن اهداف شما محتوا را به مرتبط و هدفمند ترین مخاطبان ارائه خواهد داد.
درباره استراتژی بازاریابی محتوایی این مطالب را نیز بخوانید:
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش اول)
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش دوم)

منبع: Taboola

 

نورا شاطرپور

من در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم و حدود ۳ سال هست که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم. در حال حاضر در دپارتمان ارتباط با مشتری کانگورو هستم. به مد,سفر,خرید کردن و رستوران رفتن علاقه زیادی دارم.

More Posts - Website

0 پسند

ديدگاه ها (3)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.