کلیاتی از بازاریابی آنلاین

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

اگر شما صاحب یه کسب و کار باشید قطعا برای برای ایجاد فروش و درآمد باید به معرفی کالا و خدمات خود بپردازید. به همین کار یعنی معرفی کالا و خدماتتان به مشتریان و مخاطبانتان، بازاریابی می‌گویند. کارشناسان این حوزه، امروزه بازاریابی را به دو دسته بازاریابی سنتی و بازاریابی آنلاین تقسیم بندی کرده‌اند.

ویژگی‌های بازاریابی آنلاین

در بازاریابی سنتی ما برای معرفی کالاها و خدمات خود از ابزارها و متد‌هایی مانند تبلیغات بنری و بیلبوردی در بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها و یا تبلیغات انیمیشنی در تلویزیون و یا در ابتدا و انتهای مجلات و صفحات روزنامه‌ها می‌پردازیم. از معایب این نوع بازاریابی می‌توان به عدم تعیین و مشخص بودن دقیق جامعه هدفمان اشاره کرد.
یعنی مثلا در نظر بگیرید ما با قرار دادن بیلبوردی در یک بزرگراه به معرفی کالا و محصولی که مختص و مخصوص افراد بازنشسته بالای ۶۰ سال است می‌پردازیم. در تبلیغات به روش فوق ما قادر نیستیم تبلیغات را فقط برای این قشر از جامعه نشان دهیم و منحصر کنیم و خواه ناخواه تبلیغ‌مان برای تمام آحاد و افراد جامعه که بی‌نیاز از محصولات ما هستند به نمایش در می‌آید. در نتیجه ما هزینه زیادی برای تبلیغاتی انجام داده‌ایم که مخاطبانش جزء مخاطبان هدف ما نیستند.
از دیگر معایب این روش بازاریابی در مقابل روش بازاریابی آنلاین، عدم امکان اندازه‌گیری و سنجش این روش بازاریابی است. به عنوان مثال اگر همان تبلیغات بیلبوردی را در نظر بگیریم ما نمی‌توانیم مشخص کنیم چه تعداد از افرادی که جزء بازار هدف ما بوده‌اند تبلیغات ما را دیده‌اند و اقدام به خرید کرده و به مشتریان ما تبدیل شده‌اند.
همانطور که اشاره کردیم در مقابل این روش بازاریابی ما روش دیگری داریم به نام بازاریابی آنلاین. در این روش برعکس روش فوق ما هم قادر هستیم جامعه هدف خود را بطور دقیق مشخص کنیم و هم درصد تبدیل آن‌ها را بسنجیم.
به این معنی که در همان مثال بیلبوردی تبلیغاتی در بزرگراه، ما قادر خواهیم بود با استفاده از ابزارها و تکنیک‌هایی، دقیقا مشخص کنیم که تبلیغ ما برای جامعه هدف ما که همان افراد بازنشسته‌ی بالای ۶۰ سال جامعه هستند به نمایش در بیاید و همچنین می‌توانیم درصد اثربخشی و تبدیل تبلیغات‌مان را به راحتی بسنجیم و مورد اندازه‌گیری و ارزیابی قرار دهیم و در صورت نیاز بهبودهایی در آن ایجاد کنیم.

ابزارهای بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین
برای استفاده از روش بازاریابی آنلاین در کسب و کارمان ما قبل از هر چیزی احتیاج به ایجاد و طراحی سایت برای کسب و کارمان داریم. یعنی سایتی که بوسیله آن به معرفی و نمایش کالاها و خدماتمان بپردازیم. بعد از طراحی سایت باید شروع به بازاریابی و یا در اصطلاح جذب بازدید کننده برای سایتمان کنیم که این کار با استفاده از ابزارها و تکنیک‌هایی که برای صاحبان کسب وکار قرار داده شده صورت می گیرد.
معروفترین ابزار برای معرفی کالاها و خدمتتان در بازاریابی آنلاین استفاده از موتورهای جست و جو می باشد که معروف ترین آنها در سطح جهان گوگل می باشد. در این روش شما هر یک از صفحات سایتتان را که برای یک محصول و یا خدمت می‌باشد اصطلاحا برای موتورهای جست و جو بهینه می‌کنید به طوری که پس از جستجوی محصول و خدمت شما بوسیله کاربران در موتورهای جست و جو، شما در رتبه‌های بالای نمایش سایت‌ها و کسب وکارها قرار بگیرید.
کار بهینه سازی برای موتورهای جست و جو را اصطلاحا سئو می‌نامند. این کار از ابزارهای بسیار مفید و رایگان معرفی کالا و خدمات شما می‌باشد. یعنی اگر کسب و کار شما در شروع کار است و بودجه‌ی کافی برای کار تبلیغات و بازاریابی آنلاین تخصیص نداده‌اید این روش می‌تواند بسیار مفید و تاثیر گذار باشد. البته باید مد نظر داشته باشید که این مدل تبلیغات و بازاریابی اندکی زمان بر است و به محض شروع و استارت برای بهینه سازی صفحات سایت خود، اینطور نیست که سریع نتیجه بگیرید. بخصوص اگر میزان رقابت پذیری کلمات کلیدی شما زیاد باشد این روش می تواند زمان بر و هزینه بر باشد.
دومین ابزار می‌تواند استفاده از بنرها در سایت‌های پر بازدید و پر ترافیک باشد به این شکل که شما در حوزه کالا و خدمات خود بنری را ایجاد کرده و آن را در سایت‌های پر بازدید قرار می‌دهید و کاربران با دیدن بنر شما و کلیک بر آن وارد سایت شما می‌شوند.
از مزایای آن می‌توان به ایجاد ترافیک سریع در سایتتان اشاره کرد که در ظرف مدت کوتاهی این ترافیک ایجاد می‌شود اما از معایب آن نیز می‌توان به عدم نرخ تبدیل کاربران سایتتان اشاره کرد. چرا که ممکن است کاربران با همان سرعت که وارد سایتتان می‌شوند با همان سرعت هم دکمه خروج را زده و خارج شوند و همچنین بازده‌هی این روش روبه کاهش است چرا که مردم کمتر به تبلیغات بنری در سایت‌های مختلف توجه دارند و اساسا کمتر به این گونه بنرها واکنش نشان می دهند.
روش دیگر تبلیغات و بازاریابی آنلاین که اخیرا هم بشدت کاربردی و مورد توجه قرار گرفته بازاریابی محتوایی یا کانتنت مارکتینگ می باشد. در این روش شما به تولید محتوای خوب و مناسب و بروز برای کاربران و مخاطبانتان می‌پردازید و با این کار با آنها اعتماد و ارتباط ایجاد می‌کنید. تولید محتوایی که نشان از تخصص و تسلط شما بر کالاها و خدماتی که ارائه می‌دهید حکایت دارد و همین مدل تولید محتوا سبب اعتماد آن‌ها در دراز مدت به شما شده و در نهایت منجر به خرید از محصولات و خدمات شما می‌شود.
برای اطلاعات بیشتر درباره بازاریابی محتوایی این مطالب را نیز بخوانید:
رازهایی از بازاریابی محتوایی
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش اول)
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش دوم)
این محتواها را هم از طریق سایتتان می‌توانید در اختیار آن‌ها قرار دهید و هم از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب و کارتان که اگر از طریق شبکه‌های اجتماعی به این کار بپردازید وارد مدل دیگری به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی خواهید شد.
امروزه با توجه به گسترش روز افزون گوشی‌های هوشمند و استفاده فراوان کاربران از آنها، یکی از بهترین مدل‌های تبلیغات و بازاریابی آنلاین استفاده از پتانسیل و ظرفیتی است که این شبکه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند. در واقع با استفاده از این ابزار می‌توانید در مدت بسیار کوتاهی به معرفی کالاها و خدمات خود بپردازید.
درباره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی این مطلب را نیز بخوانید:
۱۰ واقعیت درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷

منبع: بلاگ سیب دیتا

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.