چگونه با محتوا روابط موثر ایجاد کنید

شهریور ۶, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

هنگامی که یک مشتری، نیازی را شناسایی می‌کند، دقیقا به سوی ارائه دهنده سرویس نمی‌رود تا نیازش را برآورده کند. البته با یک جستجو در گوگل و گشت و گذار در اینترنت، مشتریان شما می‌توانند اطلاعات مورد نظرشان را پیدا کنند. اما محتوا یکی از مواردی است که برای مشتری در هنگام خرید، سنگینی می‌کند و همان طور که می‌دانید، یک محصول بدون راهنما، هیچ گونه ارزشی برای یک مشتری ندارد.

بازی فروش، فقط دیگر به فروش یک محصول ختم نمی‌گردد و باید بتوانیم روابط معنی دار با مشتریان خود ایجاد کنیم. در ادامه این مطلب به پنج تاثیری که بازاریابی محتوایی روی ارتباط با مشتریان می‌گذارد می‌پردازیم:

بازاریابی محتوا موثر روی افزایش تعداد مشتریان تاثیر می‌گذارد

محتوا
محتوا موثر که در حقیقت همان محتوای آموزشی است، هسته اصلی روابط فروش به حساب می‌آید. شما باید به مشتری خود آموزش دهید که چرا باید محصول شما را انتخاب کنند. برای کسب‌وکارهای پیشرفته، محتوا حکم یک منبع کم هزینه برای افزایش مشتری را دارد.

محتوا نیازها را برآورده می‌کند و خود نیازی دیگر بوجود نمی‌آورد

هر محصولی برای برآورده کردن یک نیاز و برطرف کردن مشکلی بوجود آمده است. محتوا شما هم در همین مسیر حرکت می‌کند؛ اما با ظاهری دیگر وارد عمل می‌گردد. پس سعی کنید نیاز مشتریان خود را با محتوا برطرف کنید.

محتوا باعث ایجاد اعتماد می‌گردد

محتوا
هنگامی که به مشتریان خود اطلاعاتی را ارائه می‌دهید که رازهای هر کسب‌وکاری به حساب می‌آیند؛ در حقیقت به آنها دری از اطمینان باز می‌کنید. با ادامه دادن این روند، مطمئن باشید که روابط مستحکمی با مشتریان خود ایجاد خواهید کرد.

محتوا برند شما را به یک بشر شبیه می‌کند

مشتریان دوست دارند محصولات را از انسان‌ها خریداری کنند، نه از برند‌ها. محتوا به برندها چهره‌ای می‌بخشد که باعث می‌شود مشتریان بیشتر حس کنند با انسان‌ها طرف هستند تا با یک برند.

با محتوا مکالمات معنی دار تسهیل می‌گردند

محتوا به صورت خود به خود باعث ‌می‌شود که مشتریان با شما وارد صحبت شوند و مشکلاتشان را بیان کنند تا شما بتوانید در ادامه استراژی خود نیاز آنها را برآورده کنید. پس سعی کنید با طرح سوالات متوجه شوید که مشتریان شما به چه محتوایی نیاز دارند.
درباره بازاریابی محتوایی این مطالب را نیز مطالعه کنید:
یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش دوم)
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش اول)

منبع: بلاگ اد

 

رامین جابری

من از دوره نوجوانی به حوزه تولید محتوا علاقمند شدم و با روی کار اومدن رسانه‌های اجتماعی، تصمیم گرفتم به صورت جدی در زمینه تولید محتوا در این رسانه‌ها، به فعالیت بپردازم. به شدت به مد، موسیقی بین ‌المللی، آشپزی مدرن و بازی‌های ویدئویی علاقه دارم و زمان فراغتم هم صرف همین موارد می‌کنم.

More Posts

0 پسند