بازاریابی با رویداد: بَبرتان را آزاد کنید!

شهریور ۲, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

مهم نیست چه محصولی ارائه می‌کنید، اما اجرای درست بازاریابی و تبلیغات قطعا در میزان فروش محصول‌تان تاثیر خواهد داشت. یکی از روش‌های بازاریابی که به نظر می‌رسد توسط بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها فراموش شده، بازاریابی با رویداد است. در این روش، از برگزاری رویداد به‌عنوان یک فعالیت برای بازاریابی محصول استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید درمورد این روش بازاریابی بیش‌تر بدانید و با استفاده از آن، میزان فروش محصول‌تان را بالا ببرید، ادامه‌ی این مطلب را بخوانید.

بازاریابی با رویداد یعنی چه؟

بازاریابی با رویداد
بازاریابی با رویداد (ب.ب.ر یا به قول ما “بَبر”) روشی‌ست که در آن، یک محصول، برند یا خدمت از طریق ارتباط مستقیم با افراد، ترویج می‌شود. انواع مختلفی از رویداد و روش‌های مختلفی برای بازاریابی با رویداد وجود دارد که هرکدام می‌توانند با نیازهای متنوع بازاریابان و صاحبان کسب‌وکارها هم‌خوانی داشته باشند.
شما می‌توانید به‌صورت مستقیم رویداد خودتان را برگزار کنید و رابطه‌ی به‌تر و محکم‌تری با مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه‌ی آینده‌تان بسازید یا در رویدادهای بزرگی مثل نمایش‌گاه‌های عمومی و تخصصی شرکت کنید و غرفه‌ی خودتان را داشته باشید و محصول‌تان را به شرکت‌کنندگان در نمایش‌گاه معرفی کنید. استفاده از رویدادهای آنلاین و وبینارها هم -با توجه حوزه‌ی فعالیت و موضوع رویداد- می‌توانند بسیار موثر و مفید باشد.
هر شکلی از بازاریابی با رویداد را که انتخاب کنید، می‌توانید با اجرای درست آن مشتریان جدیدی به دست آورید و رابطه‌ای بلندمدت با آنان داشته باشید؛ رابطه‌ای که به وفاداری‌شان نسبت به برند شما خواهد انجامید.

چرا بازاریابی با رویداد؟

بازاریابی در هسته‌ی اصلی خود، در واقع نوعی برقراری ارتباط است. برقراری ارتباطی که در زمان مناسب، پیام درست را به مخاطب منتقل می‌کند و باعث می‌شود او کار خاصی را انجام دهد. برگزاری رویداد این فرصت را به کسب‌وکارها می‌دهد که با تمام گروه‌های ذی‌نفع ارتباط بگیرند و سلیقه‌ها و علایق آن‌ها را بیش‌تر بشناسند. این مسئله باعث می‌شود که بازاریابان بتوانند به‌ترین پیام ممکن را برای تلاش‌های بعدی‌شان طراحی کنند.
علاوه بر این -همان‌طور که گفتیم- برگزاری رویداد به شکلی کاملا مستقیم روی فروش سازمان‌ها تاثیر می‌گذارد.
آمار هم نشان می‌دهد که برگزاری رویداد به عنوان یک روش بازاریابی، رفته‌رفته مقبولیت بیش‌تری نزد سازمان‌های مختلف پیدا می‌کند. براساس پژوهش مرکز فورستر، برگزاری رویداد چیزی نزدیک به ۲۴ درصد از بودجه‌ی بازاریابی B2B سازمان‌ها را تشکیل می‌دهد. این پژوهش پیش‌بینی می‌کند که در سال ۲۰۲۰، ۳٫۲ میلیون رویداد حرفه‌ای مختلف در جهان برگزار شود.
به نظر می‌رسد که شرکت‌ها به فواید برگزاری رویداد پی برده‌اند و روند رو به رشد بازاریابی با رویداد، هم‌چنان ادامه دارد. روندی که به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها کند شود.

شما چه می‌توانید بکنید؟

شما به عنوان مدیر بازاریابی یا مدیر یک کسب‌وکار کوچک، می‌توانید به وبسایت ایوند مراجعه کنید و با پر کردن فرم موجود در صفحه‌ی اصلی، از ما مشاوره بخواهید. دیدن رویدادهای موجود در حوزه‌های موضوعی مختلف مثل کارآفرینی یا کسب‌وکار و… هم می‌تواند اطلاعات خوبی درمورد رویدادهایی که در حال برگزاری‌اند، به شما بدهد.
در نهایت می‌توانید رویدادتان را در ایوند بسازید و با ابزارهای موجود در پیشخوان مدیریت رویدادتان، کار بازاریابی با رویداد را جلو ببرید.

منبع: ایوند

 

حسین موسوی

شاید توی لینکدین اطلاعات کاملتری در مورد من پیدا کنین: https://ir.linkedin.com/in/hosein6626 اگرم توییتری هستین @hosein6626

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.