رازهایی از بازاریابی محتوایی

مرداد ۲۴, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

در این مقاله روش‌ها و رازهایی را عنوان می‌کنیم که هم برای بازاریابان و هم برای صاحبان کسب و کار بسیار سودمند خواهد بود.

۱٫ آیا می‌خواهید به اهداف بازاریابی خود دست یابید؟ یک داستان تعریف کنید

بازاریابان
مشتریان اغلب می‌پرسند چه نوع محتوایی مخاطبان بیشتری دارد؟ بدیهی است که بازاریابان می‌خواهند بیشترین مخاطب را جذب کنند. اما طبق تحقیقات، محتواهایی که داستانی هستند نسبت به لندینگ پیج‌های تبلیغاتی، معمولا نرخ تبدیل بالاتری دارند. افرادی که صفحات وب را مرور می‌کنند یک روایت داستانی را ترجیح می‌دهند، آن‌ها ترجیح می‌دهند در قیف بازاریابی هدایت شوند تا بررسی و خرید کنند و حتی به عنوان یک مشتری وفادار باقی بمانند. بنابراین بازاریابانی که از تکنیک‌های داستان سرایی برای برقراری ارتباط بین خدمات یا کالاهایشان با مخاطبان استفاده می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که توجه مخاطبان را جلب کنند، به اهدافشان نزدیکتر شوند و حتی ارتباط نزدیکتری با مخاطبان خود از طریق داستان سرایی برقرار کنند.
این مطلب را هم درباره داستان سرایی بخوانید: استراتژی بازاریابی (بخش اول)
با گذشت زمان، ما دریافتیم که چه نوع محتوایی عملکرد بهتری دارد و ما لیستی از بهترین شیوه‌هایی که به مشتریان کمک می‌کند تا کمپین خود را بهینه سازی کنند، تهیه کرده‌ایم. محتواهای با روایت‌های داستانی و درخواست‌های (Calls to Action) واضح معمولا نتایج بهتری دارند.

۲٫ تعداد مطلوب محتواهایی که برای یک کمپین محتوا پیشنهاد می‌دهید چیست؟

این یک سوال خوبی است زیرا طیف مختلفی از انواع بازاریابان وجود دارند که هر کدام KPI های مختص خود را دارند. معمولا بازاریابانی که محتوا ندارند و برای تولید محتوا نیاز به منابع دیگری دارند، یک قطعه محتوا درخواست می‌کنیم. ما می‌توانیم آن محتوا را با استفاده از عناوین و تصاویر مختلف بهینه سازی کنیم و آن را به چندین قسمت تبدیل کنیم. سپس تکنولوژی کانگورو را ارائه می‌دهیم برای مشتریان فرصتی باشد تا تمامی داده‌ها و تصاویر را برای آن‌ها بهینه سازی کند. به عنوان مثال ۲۰ قطعه محتوا می‌تواند برند شما را به مخاطب بشناساند در حالی که کانگورو می‌تواند ۵ قطعه محتوای با کیفیت را به ۲۰ قطعه محتوای بهینه سازی شده تقسیم کند.

۳٫ کلید اصلی کمپین‌های محتوا، سنجش است

بازاریابان
این که ارزش هر کاربر را در وبسایت مشتریان بسنجیم از نکات حائز اهمیت است. با استفاده از این سنجش می‌توانیم به مشتریان بگوییم “شما n تومان هزینه کردید و n مقدار محتوای شما دیده شده و n مقدار فروش و کاربر جدید دریافت کردید.”
این بینش برای کانگورو و مشتریان بسیار سودمند است. بنابراین مهم است که بازاریابان بدانند که هر روش توزیع محتوایی که به کار می‌بریم، روش‌هایی نیز وجود دارند که بتوان از طریق آن‎‌‌ها کمپین‌ها را سنجید. این چیزی است که باعث می‌شود بازاریابی آنلاین نسبت به سایر پلتفرم‌های تبلیغاتی جذاب تر و قابل اندازه گیری شود.

منبع: Taboola

 

نورا شاطرپور

من در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم و حدود ۳ سال هست که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم. در حال حاضر در دپارتمان ارتباط با مشتری کانگورو هستم. به مد,سفر,خرید کردن و رستوران رفتن علاقه زیادی دارم.

More Posts - Website

0 پسند