۱۰ واقعیت درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷

مرداد ۱۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها,

شبکه های اجتماعی نه تنها در زندگی شخصی افراد، بلکه در ادامه مسیر کسب‌‌وکارها تاثیر چشمگیری داشته‌اند و پدید آورنده روشی جدید در بازاریابی آنلاین هستند که اخیرا بیشتر شاهد تاثیر آن بر روند بازاریابی کسب‌وکارها هستیم. در ادامه به ۱۰ واقعیت بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷ می‌پردازیم که باور آنها چندان هم دشوار نیست:

۱- ۹۰٪ کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام، سنی کمتر از ۳۵ سال دارند. (منبع: Science Daily)

۲- بیش از ۵۰٪ از بازدیدهای ویدیوهای درون یوتیوب، در داخل گوشی‌های همراه صورت می‌گیرد و میانگین زمان هر سشن، حدود ۴۰ دقیقه است که مدت زمان بسیاری طولانی‌ای محسوب می‌شود. (منبع: YouTube)

۳- تا به امروز حدود ۱.۳ میلیارد حساب کاربری در توییتر ایجاد شده است که فقط ۳۲۰ میلیون اکانت از میان آنها فعال است. (منبع: Business Insider)

۴- ۹۵٪ افراد بین ۱۸ الی ۳۴ سال، به دنبال کردن یک برند در شبکه های اجتماعی علاقه نشان می‌دهند. (منبع: Marketing Sherpa)

۵- احتمال اشتراک‌گذاری یک پست حاوی تصویر در شبکه های اجتماعی، ۴۰ برابر انواع محتوای دیگیری است که در این فضاها منتشر می‌گردند. (منبع: Hubspot)

شبکه های اجتماعی
۶- ۴۰ میلیون کسب‌وکار کوچک، تا به امروز صفحه‌ای در فیسبوک برای خود ایجاد کرده‌اند که فقط ۴ میلیون تا از این کسب‌وکارها برای تبلیغات به فیسبوک هزینه می‌پردازند و بقیه فقط از طریق تولید محتوا روی بازاریابی در این شبکه اجتماعی تمرکز کرده‌اند. (منبع: Forbes)

۷- ۹۲٪ کاربران توییتر به کلیک کردن (تپ کردن) روی لینک‌ها علاقه نشان می‌دهند و این کار را انجام می‌دهند. (منبع: Hubspot)

۸- ۹۶٪ افرادی که درباره یک برند به صورت آنلاین گفتگو می‌کنند، آن برند را در هیچ یک از شبکه های اجتماعی دنبال نمی‌کنند. (منبع: Brandwatch)

۹- ۷۸٪ درصد افرادی که درباره یک برند در توییتر به انتشار پست (توییت) می‌پردازند، انتظار دارند تا در کمتر از ۱ ساعت جوابی از سوی همان برند دریافت کنند. (منبع: Lithium)

۱۰- پست‌هایی که در آنها فردی تگ شده یا اینکه موقعیت مکانی آن مشخص است، افراد بیشتری را درگیر خود کرده و مشخصا نرخ تعامل بیشتری را دربر دارند.(منبع: Simply Measured)

منبع: بلاگ اد

 

رامین جابری

من از دوره نوجوانی به حوزه تولید محتوا علاقمند شدم و با روی کار اومدن رسانه‌های اجتماعی، تصمیم گرفتم به صورت جدی در زمینه تولید محتوا در این رسانه‌ها، به فعالیت بپردازم. به شدت به مد، موسیقی بین ‌المللی، آشپزی مدرن و بازی‌های ویدئویی علاقه دارم و زمان فراغتم هم صرف همین موارد می‌کنم.

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (16)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.