مزایای محتوای تولید شده توسط کاربر (User Generated Content)

تیر ۲۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

آیا تا به حال در مورد تاثیر مصرف کنندگان بر شهرت برند خود فکر کرده‌اید؟ برخی از موثرترین فروشندگانی که دارید، مشتریان خودتان هستند که داستان موفقیت برند شما را برای دیگران عنوان می‌کنند و این موضوع ممکن است فقط جرقه ای باشد که کمپین محتوای شما نیاز دارد.

استفاده از محتوای تولید شده توسط مخاطبان در استراتژی مارکتینگ شما برای برندتان اعتبار بیشتری ایجاد می‌کند. هر نوع محتوایی که درباره برندی است و توسط مصرف کنندگان تولید شده است، به نام محتوای تولید شده توسط کاربر یا رسانه‌ به دست آمده (User Generated Content)، شناخته می‌شود. این موضوع می‌تواند در قالب یک عکس اینستاگرام از محصول شما، نظرات کاربران، تعداد زیادی از به اشتراک گذاری‌ها (shares)، یا توئیت‌های مثبت درباره برند شما باشد. کمپین‌های محتوای تولید شده توسط کاربر، این قابلیت را دارند تا مشارکت کاربران درباره برند شما و در نهایت فروش شما را افزایش دهند.
چرا UGC موثر است و چرا باید به نظرات دیگران اهمیت دهیم؟ به عنوان مثال فرض کنید قصد خرید یک دوربین فیلم بردای را دارید و بین دو برند مختلف مردد شده‌اید. اگر متوجه شوید که یک برند دارای نظرات مثبتی زیادی نسبت به دیگری است، بیشتر احتمال دارد که شما از آن برند خریداری کنید. این مطلب توضیح می‌دهد که چرا UGC می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر مصرف کنندگان داشته باشد. اعتماد را افزایش و عدم اطمینان به تصمیمات خرید مصرف کنندگان را کاهش می‌دهد.

روش‌های استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر در استراتژی بازاریابی شما:

تصویر محصولات:

در عصر رسانه‌های اجتماعی، برندها و خرده فروشان بیش از هر زمان دیگری، عکس‌های تولید شده توسط کاربران را پست می‌‎کنند. مطالعات نشان می‌دهد که ۶۳ درصد از مشتریان ایالات متحده و ۶۶ درصد از خریداران انگلستان، به عکس‌های پست شده توسط مشتریان نسبت به عکس‌های پست شده توسط برندها، اعتماد بیشتری دارند. از آن جا که شما نمی‌توانید یک محصول را پیش از خرید آنلاین امتحان کنید، غالبا خریداران در مورد تصاویر پست شده توسط برندها، شک و تردید دارند. هنگامی که مشتریان از محصولات خود عکس پست می‌کنند، مصرف کنندگان با دیدن آن تصاویر احتمال بیشتری دارد تا به مشتری واقعی تبدیل شوند زیرا این تصاویر واقعی‌تر به نظر می‌رسند. اینستاگرام یک پلت فرم معروف برای پست کردن تصاویر کاربران است و به تازگی یک ویژگی جدید را رونمایی کرده که برندها را قادر می‌سازد تا در پست‎های خود محصولات را تگ کنند. بعضی از منابع پیش بینی می‌کنند که امکان خرید مستقیم کاربران از اپلیکیشن، به تصاویر ارسالی از کاربران ارزش بیشتری می‌بخشد.

نظرات مشتریان:

محتوای تولید شده توسط کاربر
در نظر بگیرید، اگر به یک محصولی علاقمند باشید که هیچ نظر مثبتی (یا به طور کل هیچ نظری) درباره آن موجود نباشد، قطعا آن محصول را خریداری نخواهید کرد. تنها شما نیستید، بلکه ۷۱ درصد از مصرف کنندگان آمریکا معتقدند که نظرات مشتریان و امتیاز کالاها، برایشان اهمیت دارد و ۷۶ درصد احتمال می‌دهند که اگر درباره کالایی نظرات مثبت زیادی مشاهده نمایند، آن محصول را خریداری خواهند کرد. بررسی‌ها و نظرات می‌توانند در پلت فرم‌های مختلفی ظاهر شوند، به عنوان مثال نظرات کاربران در وب سایت خود شما، کمپین‌های ایمیل و یا در پلت فرم‌های اجتماعی مانند لینکدین. شما می‌توانید بهترین محصولات یا سرویس‌ها را ارائه دهید اما اگر آن‎‌ها فاقد نظرات و بررسی‌های مثبت باشند، ممکن است نتایج خوبی در فروش خود کسب نکنید.

ویدئو:

محتوای تولید شده توسط کاربر
طبق گفته E-marketer، مصرف کنندگان، یک ویدئو درباره یک محصول را ۴ برابر بیشتر از خواندن یک مطلب درباره آن تماشا می‌کنند. مطالعات همچنین نشان می‌دهد که ویدئوهای ایجاد شده توسط کاربر در YouTube، ۱۰ برابر بیشتر از محتواهای تولید شده توسط برندها دیده شده‌اند. پس بهتر نیست طرفدارانتان را تشویق کنید که درباره ارزش برند شما ویدئو تولید کنند؟ یک نمونه برندی که طرفدارانش را تشویق به ساخت ویدئوهای UGC می‌کند، برند Gopro است. GoPro برای کسانی که بهترین ویدئوها را توسط دوربین گوپرو خود منتشر می‌کنند، جوایزی تدارک دید.

منبع: Revcontent

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

1 پسند

ديدگاه ها (4)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.