چرا باید در استراتژی بازاریابی خود از تبلیغات همگن استفاده کنید؟

تیر ۲۵, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

تبلیغات همگن هنوز مبحث جدیدی است که منجر به سوالات زیادی می‌شود:
“آیا کارساز است؟”
به طور خلاصه، بله بسیار کارساز است. در حقیقت در American Behavioral Scientist مبحثی مطرح شده که نشان می‎دهد مصرف کنندگان از تبلیغات همگن استقبال زیادی می‌کنند.

به طور کلی دیده شده که تبلیغات همگن تا چه حدی می‌توانند موثر باشند. از برندهای بزرگ و به نام تا کسب و کارهای کوچک.
در حالی که ما از استراتژی‌های مختلف برای ترویج و رشد برند خود استفاده می‌کنیم، تبلیغات بومی بخش مهمی از پلن بازاریابی دیجیتال ما محسوب می‌شود.
در این مقاله به دلایلی اشاره خواهیم داشت که چرا از تبلیغات همگن استفاده می‌کنیم و چرا شما باید آن را بخش مهمی از استراتژی بازاریابی خود قرار دهید:

تبلیغات همگن برخلاف دیگر تبلیغات آنلاین برای مخاطب مزاحمتی ایجاد نمی‌کند

تبلیغات همگن
آگهی بنر در هدر با سایز ۷۲۸×۹۰ و دو بنر با سایزهای ۲۵۰×۳۰۰ در نوار کناری سمت راست چندان موثر نیستند. تنها کسب و کاری که از آن سود می‌برد، صاحبان وب سایت‌ها هستند که تعداد بازدید صفحات بالایی دارند و هزینه CPM پرداخت می‌کنند.
پاپ آپ‌ها و تبلیغاتی که تمام صفحه را دربر می‌گیرند، مصرف کنندگان را آزار می‌دهند. در حالی که تبلیغات همگن با محتوای صفحه به گونه‌ای ترکیب می‌شود که مزاحمتی برای کاربران ایجاد نکند. کاربران متوجه هستند که آن‌ها تبلیغاتی هستند.
جان رمپتون، بنیان گذار Due.com، معتقد است که تبلیغات همگن نباید همانند دیگر تبلیغات دیجیتال باشند. به نقل از وی: “دلیلی که افراد تبلیغات همگن را ترجیح می‌دهند این است که آنها اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که به محتوای آن‌ها بسیار مرتبط است، که این روش به آگهی دهنده کمک می‌کند اعتماد مصرف کننده را جلب کند. از آنجا که تبلیغات همگن به عنوان محتوای با کیفیت‌تر مشاهده می‌شود، به طور معمول نتیجه‌ای مثبت دارد.

با استفاده از تبلیغات همگن، بازدیدکنندگان با ارزش‌تری را جذب می‌کنید

تبلیغات همگن
کیفیت بر کمیت در زندگی روزمره نیز ارجحیت بیشتری دارد. در ترافیک وب سایت نیز این مسئله مطرح است.
این که آژانس‌های بازاریابی از این که از طریق یک کمپین تعداد بازدیدکنندگان زیادی به وب سایتشان مراجعه کرده است، با افتخار صحبت می‎کنند، ارزش چندانی ندارد. در واقع، این تعداد صرفا بی ارزش است. مفهومی که اهمیت دارد نرخ تبدیل است. این که چه مقدار از ترافیک به فروش تبدیل می‌شود و در نهایت درآمد ایجاد می‌کند؟
تبلیغات همگن به شما کمک می‌کند تا با استفاده از گزینه‌های هدفمند، ترافیک با کیفیت بسیار بیشتری را جذب کنید. این گزینه‌ها به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهاد خود را به محتوایی که مطابق با پیشنهاد شما است، عرضه کنید. بنابراین، هنگامی که کاربر بر روی آگهی شما کلیک کند، به احتمال زیاد به آنچه که شما ارائه می‌دهید، علاقه دارد.
یک کمپین تبلیغاتی همگن، پیشنهاد ما را در محتوایی قرار می‌دهد که کاملا مرتبط است. بسیاری از بازاریابان ترجیح می‌دهند که به طور مثال ۱۰۰ بازدیدکننده را از یک آگهی تبلیغاتی همگن، تا این که ۱۰۰۰ بازدید کننده را از وب سایت‌های مختلف دیگر جذب کنند. شما قصد دارید درصد بیشتری از بازدیدکنندگان خود را به مشتری تبدیل کرده و هزینه‌های خود را پایین بیاورید، که ما را به بحث بعدی هدایت می‌‎کند:

تبلیغات همگن به ازای هر تراکنش، هزینه کمتری را ایجاد می‌کند

تبلیغات همگن بسیار موثر هستند به طوری که اغلب به ازای هر تراکنش، هزینه کمتری ایجاد می‌کند. بیایید با یک مثال ساده ریاضی شرح دهیم:
فرض کنید با استفاده از یک پلت فرم سنتی پرداخت به ازای هر کلیک، برای جذب مشتریان، به ازای هر کلیک ۱ دلار هزینه می‌‎کنید. ۱۰۰۰ بازدیدکننده با نرخ تبدیل ۱ درصد برای شما ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد. شما در نهایت ۱۵ مشتری را که برای هر یک ۱۰۰ دلار هزینه کرده اید را به دست می‌آورید.
حال اگر یک محتوا تولید کنید که خدمات شما را نشان دهد، می‌توانید از طریق تبلیغات همگن برای قرار دادن آن در محتوایی دیگر این کار را عملی کنید. این آگهی توسط صاحبان کسب و کار، مدیران و غیره دیده خواهد شد. حتی اگر برای هر کلیک ۳ دلار هزینه می‌کنید، شما در نهایت به دلیل اینکه مخاطبانتان به طور دقیق هدف قرار گرفته شده‌اند، نرخ تبدیل بالاتری خواهید داشت (۳۰۰۰ دلار). اما اگر بتوانید ترافیک خود را با ۴ درصد به تراکنش تبدیل کنید، هزینه هر تراکنش شما تا ۷۵ دلار نزول خواهد کرد. این یک تفاوت بزرگ محسوب می‌شود.
هرگز تنها بر روی هزینه هر کلیک تمرکز نکنید. هزینه هر تراکنش است که اهمیت دارد و شما می‌توانید از طریق تبلیغات همگن این هزینه را به طور محسوسی کاهش دهید.

منبع: Outbrain

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.