آیا محتوای وب سایت در پروسه بازاریابی محتوایی اهمیت دارد؟

تیر ۲۴, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

با معرفی فناوری‌های جدید و پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌هایی دیده شده‌اند که عقب نشینی کرده‎‌اند، در حالی که کسب و کارها به طور گسترده بر حضور برند خود در پلت‌فرم‌های مختلف تمرکز می‌کنند. این برندها در همه جا محتوا تولید می‌کنند که این کار برای موفقیت در بازاریابی محتوا حیاتی است.
در کتاب الکترونیک Pressboard، راهنمای دنیای بازاریابی محتوا، مگان اندرسون توضیح می‌دهد که آنچه که افراد آن را مد نظر قرار نمی‌دهند این است که، ماهیت محتوا در سایت و خارج از سایت متفاوت است که نشان دهنده آن است که اهداف آن‌ها نیز متفاوتند.

محتوایی که برند شما در اینستاگرام منتشر می‌کند باید از ماهیت محتوای داخل وب‌سایت شما متفاوت باشد و هر دو باید اهداف متفاوتی را دنبال کنند. این اهداف متفاوت است که محتوا را در وب‌سایت شما نه تنها مرتبط، بلکه حیاتی نشان می‌دهد.
با توجه به این موضوع، در این مقاله ۶ دلیل وجود دارد که وب‌سایت شما هنوز با استراتژی بازاریابی محتوای برند شما مرتبط است:

هویت برند شما را مشخص می‌کند

برند
کلید اصلی ثبات است. وب سایت شما، اگر عملکرد خوبی داشته باشد، باید هویت برند خود را با استفاده از پیام‌های متقاعد‌کننده و عکس‌ها و گرافیک‌های موثر که برای توسعه و حفظ برند ماندگار کار می‌کنند، افزایش دهد. این کار شامل ماموریت، بینش و اصول اصلی کسب و کار شما می‌شود که می‌تواند برای ارتباط با مخاطبان و انتقال پیام، مورد استفاده قرار گیرد. ماهیت رسانه‌های اجتماعی همیشه در حال تغییر است، اما وب‌سایت شما و محتوای آن همیشه می‌تواند بر اساس هویت برند اصلی خود تنظیم شود.

به عنوان یک محتوای بادوام عمل می‌کند

محتوا پادشاه است، اطلاعات بیشتری است که می‌توانید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا به برند شما و همچنین محصول و خدمات شما بیشتر اعتماد کنند. مگان اندرسون تفاوت بین محتوای وب‌سایت شما و محتوای رسانه‌‌های اجتماعی را بر اساس اهدافشان توضیح می‌دهد:
“محتوای تولید شده در وب‌سایت شما باید یک ابزار برای موتورهای جستجو باشد، طوری طراحی شود که بادوام باشد و برای جستجوهای رایج، بهینه‌سازی شده باشد. محتوای تولید شده در وبلاگ و وب‌سایت شما، دارای خصوصیات ترکیبی از هر دو است. اگر به خوبی انجام شود، محتوای وب‌سایت همچنان به صعود در رتبه‌های بالا و بازدیدهای فراوان در ماه ادامه خواهد داد. محتوای تولید شده در پلت‌فرم‌های خارج از سایت باید هویت متفاوتی داشته باشند. باید برای آنچه که در آن پلت‌فرم لازم است، بهینه سازی شده باشد. در این جا جستجو آنچنان مطرح نیست، بخش عمده این موفقیت محتوا به اشتراک گذاری مطالب است.”
رسانه‎های اجتماعی عالی هستند، شما باید یک استراتژی توزیع محتوا برای آن در نظر بگیرید، اما محتوای شما در وب‌سایت می‌تواند دیدگاه‌های شما را به نمایش بگذارد.

اعتبار برند شما را نشان می‌دهد

هنگامی که کسی به محصول یا خدمات شما علاقمند است، احتمال زیادی است که برند شما را در گوگل با این امید که در وب‌سایت‌های مختلف، اطلاعات بیشتری کسب کند، جستجو کند. هیچ وب‌سایتی درباره برند شما اطلاعات منفی به کاربر نخواهد داد.
یک وب‌سایت حرفه‌ای که با برند شما سازگار است، بسیار اهمیت دارد و به راحتی قابل دسترسی است و یک کسب و کار ثابت و مشروع را نشان می‌دهد که مخاطبان شما می‌توانند به آن اعتماد کنند. حتی اگر شما دوطرفه برخورد می‌کنید، یک وب سایت و محتوای آن ثابت می کند که شما در پشت برند خود تیمی دارید که به موفقیت شرکت اهمیت می‌دهند و کیفیت آن را در هر جنبه‌ای از کسب و کار ارزیابی می‌کنند.

به عنوان یک فروشگاه مجازی عمل می‌کند

برند
مردم برای یافتن محصولات جدید و مقایسه برندها و قیمت‌ها به اینترنت اعتماد می‌کنند. وب‌سایت شما در واقع نمایشگاه مجازی شماست که محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت شما را همراه با توضیحات محصولات، معاملات، بسته‌بندی‌ها و تجربیات مشتریان گذشته، نمایش می‌دهد. هر چه برای مشتریان آسان‌تر باشد که تصمیم آگاهانه بگیرند، احتمال فروش شما بیشتر خواهد شد.
اگر قصد فروش محصول یا خدماتی را دارید، باید از توزیع محتوا در رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید پتانسیل فروش را به حداکثر برسانید، می‌توانید از وب‌سایت‌های قدیمی مورد اعتماد استفاده کنید.

نتیجه

مهمترین نکته کلیدی این است که وب‌سایت هنوز بخش مهمی از توزیع استراتژی محتوا است. بازاریابان تصور می‎‌کردند که توزیع محتوا مانند یک چرخ است و وب‌سایت به عنوان مرکز اصلی و سایر پلت‌فرم‌ها برای اشاره به سایت هستند. اکنون که ما ذهنیت خود را مبنی بر پذیرش محتوا در پلت‌فرم‌های مختلف برای اهداف مختلف تغییر می‌دهیم، این که وب‌سایت را به عنوان یکی از پلت‌فرم‌های مهم در نظر بگیریم، بسیار اهمیت دارد.

منبع: Outbrain

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.