فراتر از CTR: چهار معیار سنجش داستان برند شما

تیر ۲۱, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

اگر از اکثر بازاریابان (محتوا یا غیره) بپرسید، آن‌ها احتمالا عملکرد کمپین‌ها را معیار سنجش می‌دانند. این موضوع البته زمانی صدق می‌کند که بر روی خرید یا ثبت نام قیمت گذاری کنند. اگر کاربری n تومان برای کالایی هزینه کند، و شما توانسته باشید که برای به دست آوردن آن کاربر n-1 تومان هزینه کرده باشید، در این صورت شما وظیفه خود را به عنوان یک بازاریاب انجام داده‌اید. این موضوع به همان میزانی که برای بازاریابی محتوا صدق می‌کند، برای بازاریابی نمایشی، رسانه‌های اجتماعی یا دیگر کانال‌ها نیز صدق می‌کند.

هنگامی که برندهای تجاری وارد دنیای بازاریابی محتوا می‌شوند، شرایط پیچیده‌تر می‌شود. اگر به عنوان مثال محصولتان را تنها در فروشگاه آجر و ملات فروخته باشید، راحت‎‌‌تر می‌توانید معیارهایتان را بسنجید.
اما فقط به این دلیل که انتخاب معیار سنجش کار پیچیده‌ایست، به این معنا نیست که امکان‌پذیر نباشد. سنجش مفید از توزیع محتوای هزینه شده شما کار ساده ایست – این که دریابید میزان عملکرد کلیدی (KPI) شما چقدر است؟ هنگامی که شما بر حسب KPI تصمیم می‌گیرید و شروع به بهینه سازی نسبت به هزینه کارایی آن KPI می‌کنید، امکان رشد و یادگیری شما بی‌پایان خواهد شد.
با گذشت زمان این نوع پیگیری قادر خواهد بود بینش واقعی و عملی شما درباره این که چگونه تلاش‌های مکرر انجام داده‌اید را به شما نشان خواهد داد. در اینجا چند ایده برای سنجش تاثیر داستان برند شما ارائه شده است:

۱- هزینه نمایش ویدئو:

هزینه
محتوای ویدئو با نرخ باورنکردنی در حال رشد و تکامل است. ممکن است ویدئو شما در کانال‌های بیرونی تنها توسط تعداد محدودی از کاربران دیده شود، اما وقتی به تبلیغ دامنه خود می‌رسید بهتر نیست توسط چندین کاربر از طریق کانال‌های مختلف دیده شوید؟
تحقیقات نشان داده، کاربری که مشفول تماشای ویدئو است، احتمال دارد به تماشا کردن ویدئوهای دیگر ادامه دهد اگر ویدئوهای بیشتری به وی پیشنهاد شود. بعد از آنکه کاربر ویدئو شما را تماشا کرد به وی پیشنهادهای دیگری ارائه دهید. با این کار نتایج خوبی کسب خواهید کرد.

۲- هزینه هر صفحه نمایش

اگر هدف شما آگاهی باشد، پس بهتر است تا می‌توانید محتوای خود را به کاربران نمایش دهید. اطمینان حاصل کنید محتوایی به کاربر نمایش دهید که مرتبط با موضوع درخواست وی باشد تا نتایج بهتری کسب کنید.

۳- هزینه هر مشارکت اجتماعی

هزینه
دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک و به اشتراک گذاری در توئیتر می‌تواند برای ایجاد محتوا ارزشمند باشد. حتی هنگامیکه کاربر در خارج از شبکه‌های اجتماعی محتوای تبلیغاتی مشاهده می‌کند ممکن است کمتر ترغیب به اشتراک گذاری آن محتوا شود. درک نوع محتوای تبلیغاتی که کاربر را مجبور به اشتراک گذاری مطالب شما می‌کند، به شما در یادگیری نحوه برخورد با مخاطبان وسیعی کمک خواهد کرد. در عین حال کاربران را به سمت شبکه‌های اجتماعی شما هدایت می‌کند.

۴- اقدامات همراستا با برند

اگر شما یک هدف فروش روشنی نداشته باشید، اهداف دیگری هستند که شما می‌توانید آن‌ها را بسنجید. به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه آجر و ملات دارید، بهتر است با شخصی که فروشگاه دارد تعامل کنید.
اهداف قابل پیگیری یک کلید مهم برای موفقیت یک استراتژی محتوا است. هنگامی که شما شروع به تنظیم آن‌ها در سازمان خود کنید، از اینکه چه میزان در مورد محصول و کاربر خود اطاعات کسب می‌کنید، شگفت‌زده خواهید شد.

منبع: Taboola

 

امیر حاجی زاده

از ۱۷ سالگی وارد دنیای برنامه نویسی شدم و همیشه از خلق محصول و یا سرویس نرم افزاری که باعث رضایت کاربر میشه لذت برده ام. علاقه مند به تکنولوژی های جدید و تعامل با افراد شاغل در حوزه تولید نرم افزار.

More Posts

Follow Me:
LinkedIn

1 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.