محتواهای تبلیغاتی به چه صورتی بودند؟ سفری از دنیای تبلیغات پاپ آپ تا به امروز

تیر ۲۰, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

در گذشته بازاریابان مشکلاتی در خصوص اطلاعات داشتند. اگر یک آگهی در روزنامه دیروز یا یک تبلیغ شب گذشته در رسانه‌ها پخش می‌شد، دیگر رسانه ای کردن در روز بعد برای مخاطب ارزشی نداشت.
با وارد شدن به عصر دیجیتال و ورود وب‌های جهانی، مرورگرها، رسانه‌های اجتماعی، تلفن‌های دیجیتال و… مشکل جدیدی ظهور کرد. و آن مشکل این بود که شما چگونه می‌توانید تمامی اطلاعات را جمع‌آوری کرده و در زمان مناسب به افراد مناسب نمایش دهید؟
در ۲۰ سال اخیر زندگی دیجیتالی، بازاریابان راه‌حل‌هایی پیدا کردند تا بتوانند از طریق آن‌ها مخاطبان را پیدا کنند و آن‌ها را متقاعد کنند. در اینجا سفری به دو دهه اخیر بازاریابی دیجیتال خواهیم داشت:

موتورهای جستجو:

تبلیغات
در دهه ۱۹۹۰ موتورهای جستجو ظهور کردند که ظهور آن کلیدی برای کاربران روزمره اینترنت بود. با این وجود زمانی که موتورهای جستجو لیستی از نتایج خود را به نمایش گذاشتند، پیدا کردن نتایجی که واقعا به آن نیاز داشتیم، کمی دشوار بود.
در سال ۱۹۹۸، موتور جستجوی گوگل وارد شد، موتور جستجویی که عملکرد بهتری داشت. با رتبه بندی نتایج بر اساس کلمات کلیدی و لینک های مرتبط، کاربران به سرعت می‌توانستند اطلاعات مربوطه مورد نیازشان را پیدا کنند.
همانطور که برای کاربران رضایت‌ بخش بود، برای کارآفرینانی که مایل به ارتباط با مشتریان بودند نیز نتایج فوق‌العاده‌ای به ارمغان آورد.

تبلیغات بنری:

در اکتبر ۲۰۱۴، اینترنت بیستمین سالگرد تبلیغات بنری خود را جشن گرفت. در آن زمان آگهی AT & T که در سایت HotWired.com ظاهر شد، میزان قابل توجهی از کلیک ۴۴ درصدی را دریافت کرد.
اگر به ظاهر تبلیغ نگاه می‌کردید، به طور قابل توجهی با تبلیغات بنری که امروز می‌شناسیم متفاوت بود. تجربه‌ای متفاوت بود به طوری که شما می‌توانستید نقشه‌ای از موزه‌ها در سراسر جهان را ببینید و بر روی آثار هنری معروف کلیک کنید که توسط AT & T به شما نمایش داده می‌شد.
به نقل از جو مکمبلی – کسی که توسط تیمش این آگهی را ایجاد کرد – : “ما می دانستیم که اگر ما از خودمان بپرسیم” چگونه می توانیم به مردم کمک کنیم؟ “، به جای آن که، “چگونه می‌توانیم فروش داشته باشیم؟” می‌توانیم از ذهنیت مردم برای رسیدن به تجربه‌های جدید برندمان استفاده کنیم.”
البته کاربران عصر دیجیتال امروز از تبلیغات بنری فراری هستند، زیرا آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که هدف این تبلیغات فروش است. تجربه نشان داده که ۸۰ درصد کاربران از این تبلیغات چشم پوشی می‌کنند، همچنین مردم برای از بین بردن این تبلیغات از مرورگر موبایلشان هزینه می‌کنند و ۶۳ درصد از کاربران از نرم‌افزارهایی برای مسدود کردن این تبلیغات استفاده می‌کنند.

تبلیغات پاپ آپ:

آیا این روش راهی برای کشف محتواست؟ در واقع خیر، مگر آن که شما در بازاری باشید که آماده خرید محصول مشخصی هستید.
تبلیغات پاپ آپ در اواخر دهه ۱۹۹۰ به عنوان راهی جدید برای آن که پیامی را به مخاطب نمایش دهد که مخاطب را جذب کند بدون آن که بین برند و تبلیغ کننده ارتباطی باشد، ایجاد شد.

رسانه‌های اجتماعی:

تبلیغات
حال دانشگاه هاروارد را در سال ۲۰۰۴ در نظر بگیرید که دانشجویان دانشگاه به فیس بوک بسیار علاقمند شده‌اند. در آن زمان مارک زاکربرگ موسس فیس بوک، تمایلی به تبلیغات در فیس بوک نداشت اما این مسئله زمان زیادی طول نکشید.
با این حال یک مسئله روشن شد. در نهایت، کسب و کارهای محلی راهی برای رسیدن به مخاطبان بسیار خاص – دانشجویان- داشتند.
این نکته مثبت تبلیغات رسانه‌های اجتماعی است. راهی برای هدف گیری مخاطبان خاص بر اساس جامعه شناسی آن‌هاست. بعدها الگوریتم آن برای پاسخ به رفتار کاربر تکامل یافت. در ابتدا زاکربرگ درباره محتوای آگهی نگران نبود.

تبلیغات همسان:

همانطور که تبلیغات از طرفداران فیس بوک دور افتاد و بخشی از محتوا شد، چیزی تغییر کرد. در اینجا ناشری بود که بر حسب تجربه قصد نداشت تبلیغاتش مخاطب را از محتوا دور کند. این تبلیغات باید ادغام می‌شدند.
همانطور که پست‌های تبلیغاتی فیس بوک یا توییتر را نگاه می‌کنید، آن‌ها چشمک زن و پاپ آپ نیستند و تمام صفحه نمایش شما را در بر نمی‌گیرند. بسیار شبیه به تبلیغات بنری هستند. ممکن است شما تصاویر برند شده را ببینید. در عین حال آن‌ها به فضای پست محدود می‌شوند و مانند دیگر پست‌ها به نظر می‌رسند.
امروزه فیس بوک در حال حاضر ۲۵ میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی و ۱٫۸۶ میلیارد کاربر فعال دارد. رسانه های اجتماعی ۲۰ درصد از کل هزینه های تبلیغات دیجیتال را نشان می دهند. با توجه به این که کاربر عصر دیجیتال روزانه دو ساعت از وقت خود را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کند، یک پست تبلیغاتی می‌تواند میزان قابل توجهی از عکس‌العمل‌ها از سوی مخاطب را به ارمغان بیاورد.

تبلیغات برنامه نویسی شده:

تبلیغات
این اصطلاح جدید بازاریابی کمتر شناخته شده، یک رویکرد متمرکز به تبلیغات دیجیتال است. در زمانی خاص پیامی را به مخاطب نمایش می‌دهد که بیشترین ارتباط را با نیاز مشتری دارد.

کشف محتوا:

به هدف اولیه دقت کنید، هدفی که ایجاد محتوای مفید و سرگرم کننده برای مخاطب است. پیام محتوا هدف ثانویه است. فقط به سابقه هر بازاریابی محتوا که بنگرید، این ایده را درمی‌یابید.
برخلاف بسیاری از اشکالات تبلیغات دیجیتال، این روش محتوایی را تولید می‌کند تا برای مخاطب مفید باشد و او را سرگرم کند.

با استفاده از ویجت کانگورو، شما از مزایای تبلیغات همسان بهره خواهید برد. تبلیغات همسان در کانگورو بر پایه انتشار هوشمندانه محتوا است. شما با استفاده از این سرویس می‌توانید اثربخشی تبلیغتان را دو برابر کنید.

جریان درآمدی جدیدی به وبسایت تان اضافه کنید

دریافت کد

اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید پلاگین کانگورو را به وبسایت خود اضافه کنید و تبلیغات native را شروع کنید

دریافت پلاگین

منبع: Taboola

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند