چگونه با استفاده از محتوا، نواقص داده‌های خود را پوشش دهید؟

تیر ۱۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

همانطور که رسانه‌های دیجیتال رشد و تکامل می‌یابند، بازاریابان بر مخاطبان هدفمند بیشتر و بیشتر تمرکز می‌کنند. البته این موضوع زمانی نتیجه می‌یابد که تبلیغات اینترنتی و تمرکز بر روی مخاطبان هدفمند ابزار مناسبی برای تحلیل داده‌ها محسوب شوند.
البته این مسئله را هم باید مد نظر قرار دهیم که مخاطب گیری اغلب می‌تواند ناقص باشد. یک شرکت فروش محصولات کودک را در نظر بگیرید، احتمالا شما بانوان متاهل بین ۲۵ تا ۳۰ ساله را هدف قرار خواهید داد که احتمال این که به زودی مادر شوند بالاست، اما شما چندین مادربزرگان، پدران و مادران مجرد را مد نظر قرار نمی‌دهید؟ این یک مثال ساده بود، اما با توجه به این مسئله درمی‌یابید که درصد زیادی از مخاطبانتان را با توجه به این موضوع مد نظر قرار نمی‌دهید.

اجازه دهید کاربرانتان پیام شما را انتخاب کنند

در اینجاست که بازاریابی محتوا و به طور خاص کشف محتوا می‌تواند نقش مهمی در تلاش‌های شما داشته باشد. با قرار دادن گزاره ارزشمند خود کاربران می‌توانند خودشان با کلیک بر روی آن محتوای مورد نظر خود را انتخاب کنند. به عبارت دیگر با محتوای مناسب و توزیع گسترده آن برای عموم مخاطبان، کلیک کردن مخاطبان به طور کلی نشانه علاقه آن‌ها به محتوای شماست. این به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبانی را بسازید که بر اساس علاقه‌شان به برند/محتوای شما جذب شده‌اند.
یک سایت مسافرتی بین المللی را در نظر بگیرید که به دنبال ثبت نام ایمیل برای خدمات خود هستند. موفق ترین محتوایی که تا به امروز تولید کردند با این عنوان بوده: “چطور بهترین هتل‌‌های لوکس آنلاین را پیدا کنیم؟” این یک استراتژی بسیار ساده است، کاربری که بر روی این قطعه محتوا کلیک می‌کند کاربری است که به دنبال معاملات لوکس هتل‌هاست. البته می‌توان استدلال کرد که چنین محتوایی که مستقیما به فروش اشاره دارد ممکن است از لحاظ CTR عملکرد خوبی نداشته باشد.

معیارهایتان را بازنگری کنید

مخاطبان هدفمند
این را در نظر بگیرید که CTR یک متریک ناقص است. در حقیقت، هر تیم بازاریابی محتوا بهتر است به سمت یک هدف منحصر به فرد ROI هدایت شوند تا امتیازات جاری خود را برای موفقیت به ارمغان بیاورد. به عنوان مثال، شرکت‌ها تمایل دارند هدف‌های خود را در صفحات به عنوان یک متریک قرار دهند که البته این مسئله خوب است. اما آیا نمایش صفحه محتوای دوم شما را به هدفتان -به عنوان مثال- فروش یک جفت کفش نزدیک می‌کند؟ شاید – اما این موثرترین سنجش محسوب نمی‌شود.
همانطور که قابلیت‌های داده ها افزایش می‌یابد، یک تکنولوژی در حال ظهور دیگری نیز وجود دارد که قابل توجه است. اگر شرکت شما یک برنامه پیگیری صفحه نمایش قوی داشته باشد و شما بتوانید از محتوای خود برای ارائه یک مجموعه کامل کوکی از چشم اندازهای جدید برای آن برنامه استفاده کنید، میزان و درصد کاربران جدیدی که از محتوای خود به دست می‌آورید همان موفقیتی است که به دنبال آن بودید.
به عنوان مثال اگر یک کاربر بر روی یک قطعه محتوا کلیک کند تا سبک‌های جدید کفش را برای فصل پاییز ببیند، به وضوح نشان می‌دهد که به کفش علاقه دارد. پس از آن شما می‌توانید با یک پیام فروش مستقیم‌تر با موضوع فروش کفش و یا یک پیشنهاد ویژه دوباره آن‌ها را هدف قرار دهید.

منبع: Taboola

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.