بهبود وبلاگ شما: هفت مرحله از ایده تا انتشار

تیر ۱۸, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

بلاگ‌ نويسي يک ابزار عالي براي کسب و کارهاست تا اعتبار خود را تثبيت کنند و مشتريان به آن‌ها اعتماد کنند، اما اين روند بسيار پيچيده‌تر از نوشتن و ارسال است. بسيار شبيه به درختي است که در جنگل مي‌افتد، هيچ‌کس به سادگي “پيام” شما را نمي‌شنود، پس بلاگ‌ نويسي چه سودي خواهد داشت اگر کسي مطالب شما را نخواند؟
علاوه بر ايجاد يک پيام قدرتمند و مرتبط، هر بلاگ‌ نويس نيازمند ابزار متناسب است که بتواند محتواي خود را منتشر کند تا پيامش توسط مهمترين افراد ديده شود.
با استفاده از اين ابزارها و کمي تيزهوشي، در حالي که افراد در حال گشتن و خواندن در وبسايت‌ها هستند، شما مي‌توانيد يک پيام نه چندان قوي را به آن‌ها نشان دهيد. پيامي که به کليک‌ها منجر مي‌شوند و کليک‌هايي که در آخر به مشتريان منجر مي‌شوند.

مرحله ۱- ايده‌اي بي‌نظير بسازيد!

بلاگ
قبل از آن‌که براي مطلبتان شروع به ايده‌پردازي کنيد، اين اصل بازاريابي را به ياد داشته باشيد: “اغلب رفتارهاي انسان در جهت کاهش رنج و افزايش لذت و رضايت است.”
“مشتريان شما واکنش سريع‌تري به نارضايتي نسبت به رضايت نشان مي‌دهند.” سارا کالينز براي Allbusiness نوشت.
با توجه به اين موضوع، اولين مطلب بلاگ خود را در زندگي مشتريان خود هدف بگيريد. به اين فکر کنيد که چگونه محصول و خدمات شما نيازها را تامين مي‌کند، با توجه به اين موضوع و ارائه راه حل‌هايي آن‌ها را به سمت خود جلب کنيد.

مرحله ۲- سازماندهي کنيد

پس از آنکه تحقيقات و ايده‌پردازي‌ها را انجام داديد و تمامي ديدگاه‌ها و آمارها را جمع‌آوري کرديد، وقت آن است که اين اطلاعات را به يک طرح کلي تبديل کنيد.
به ياد داشته باشيد، بيشتر خوانندگان به دنبال خواندن مطالب سنگين نيستند، آن‌ها اطلاعاتي را مي‌خواهند که مفهوم اصلي را به راحتي برساند.
هنگامي که افراد کليک مي‌کنند، تنها يک سوال دارند: آيا اين مطلب ارزش خواندن دارد؟
بلوک متن خود را به مقدار زيادي تيترهاي کوچک‌تر تبديل کنيد، پاراگراف‌هاي خود را کوتاه بنويسيد و اطمينان حاصل کنيد که جملاتتان واضح، روشن و مختصر هستند.

مرحله ۳- در آخر مطالب بلاگ، محصولات خود را ارائه دهيد

بسياري از مردم به دنبال يافتن مطالبي در خصوص سرگرمي و اطلاعات عمومي هستند. اگر يک کليک آن‌ها را مستقيما به يک محصول پرفروش شما هدايت کند، در آخر باونس ريت بلاگ شماست که بالا مي‌رود.
سعي کنيد تا در سومين مطلب بلاگ خود محصول خود را معرفي کنيد و اين کار را به صورتي انجام دهيد تا به صورت طبيعي در مطلب شما بگنجد.
در پايين صفحه‌تان گزينه CTA را قرار دهيد. در حالت اميدوارانه خواننده مطلب شما بايد با خود بگويد: “من بايد براي مشاوره رايگان ثبت‌نام کنم.”

مرحله ۴- به تيترهايتان توجه بيشتري داشته باشيد

عنوان يک بلاگ را ميتوان به ويترين يک فروشگاه مرکز شهر تشبيه کرد. هرچه ويترين جذاب‌تر باشد، افراد بيشتر ترغيب مي‌شوند که وارد فروشگاه شوند.
غالبا عناويني که حس کنجکاوي افراد را برانگيخته مي‌کنند بهترين عناوين به شمار مي‌آيند. بايد در نظر داشت که عنوان مي‌باست بازتاب مستقيمي از محتواي يک مقاله باشد.
اگر عنوان و محتواي يک مقاله همراستا نباشند، موجب مي‌شود تا انتظار خواننده برآورده نشود و طبيعتا بلاگ را پس از مدت کوتاهي رها کند و اين امر سبب افزايش باونس ريت بلاگ مي‌گردد.

مرحله ۵- شِر کنيد! شِر کنيد! شِر کنيد!

حال که مطلب شما نوشته، بررسي، ويرايش، کپي و ارسال شده است، (به همراه يک تصوير چشمگير) بهترين گزينه براي به اشتراک‌گذاري مطلب شما شبکه‌هاي اجتماعي مي‌باشد. مي‌توانيد با هزينه اندکي پست‌هاي خود را از طريق تبليغات شبکه‌هاي اجتماعي در معرض ديد جمعيت زيادي از افراد قرار دهيد.
تحقيقات نشان داده طي دو سال گذشته شبکه‌هاي اجتماعي امتحان خود را نزد علم بازاريابي محتوا پس داده است.
همانطور که افراد در شبکه‌هاي اجتماعي خود پست‌ها را نظاره مي‌کنند، شما مي‌توانيد از طريق پست‌هاي خود توجه آن‌ها را جلب کنيد. اما هنوز به مرحله کليک نرسيديد. کليک باعث مي‌شود مشتري شما يک قدم به هدف شما نزديک‌تر شود. رسانه‌هاي اجتماعي يک ابزار عالي براي ديده شدن است، به مردم کمک مي‌کند تا شما را پيدا کنند تا در نهايت بتوانيد با آن‌ها ارتباط برقرار کنيد. در عين حال اگر مطالب خود را در چندين شبکه اجتماعي به صورت همزمان به اشتراک بگذاريد، رويکرد بهتري براي بلاگ شما خواهد داشت.
” ۹۲% از بازاريابان بر اين عقيده‌اند که شبکه‌هاي اجتماعي براي کسب و کارشان بسيار اهميت دارد و بيش از نيمي از بازاريابان که بيشتر از ۲ سال است که از رسانه‌هاي اجتماعي استفاده کرده‌اند از بهبود فروش خود رضايت دارند.”

مرحله ۶- يک کانال مناسب جهت انتشار مطالب بلاگ بيابيد

يک شبکه پيدا کنيد که خوانندگاني که به مطالب شما علاقمندند توسط هزاران سايت، شما را ببينند و بشناسند. اما چطور اين کار را انجام دهيد؟ همين چند سال پيش جواب شما تبليغات بنري بود به خصوص تبليغاتي که بر اساس محتوايي که کاربر به دنبال آن بود، طراحي شده بودند.
اما مشکل اينجاست: مخترع واقعي بنرهاي تبليغاتي اين تجربه را ” بدترين تجربه تبليغاتي اختراع شده” ناميده است و آن هم به دليل تجربيات کاربران آنلاين و موبايل بوده است. بنابراين روش صحيحي براي بلاگ شما نخواهد بود.
در عوض، يک پلت فرمي را انتخاب کنيد که عنوان و تصوير بلاگ شما را به صورت يکپارچه با ساير مقالات وب سايت نمايش دهد. به اين صورت که اگر مطلب شما در يک وبسايتي ظاهر شود که مشتريان آن در حال حاضر آن وبسايت را براي خواندن انتخاب کرده اند، احتمال اينکه آن‌ها روي مطلب شما به همراه مطالب مرتبط ديگر کليک کنند بيشتر است.

مرحله ۷- نتايج را آناليز و بررسي کنيد

بلاگ
هنگامي که مطلب شما منتشر مي‌شود، شما بايد رويکرد آن مطلب را بررسي نماييد. آيا افراد بر روي مطلب شما کليک کرده‌اند؟ آيا رويکردي که از آن‌ها انتظار داشتيد را ديديد؟ آيا وبلاگتان شما را به اهدافي از قبيل ثبت‌نام خبرنامه، فروش و… رسانده است؟ اين قبيل سوالاتي است که مي‌بايست به آن‌ها پاسخ دهيد.
بسياري از پلت‌فرم‌ها وجود دارند که مي‌توانند اطلاعاتي درباره افرادي که روي مطالب شما کليک کرده‌اند در اختيار شما قرار دهند.

منبع: Taboola

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

1 پسند

ديدگاه ها (11)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.