پنج نکته کلیدی و کاربردی از دنیای بازاریابی محتوا (CMW)

تیر ۱۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

دنیای بازاریابی محتوا یک رویداد سه روزه است که از جلسات و کارگاه‌هایی تشکیل شده که توسط بازاریابان به نام برندها از سراسر دنیا ارائه می‌شود و در آن استراتژی های به روز دنیا و ایده‌های نو مطرح می‌شوند.
اصلی‌ترین مبحث کلیدی مطرح شده این دوره: در حالی که نوآوری معمولا با سرعت ارتباط مستقیم دارد، سخنرانان دنیای بازاریابی محتوا این دوره همه را شگفت‌زده کردند! آن‌ها مخالف این عقیده اظهار نظر کردند و معتقد بودند: “وقت آن رسیده که از سرعت بکاهیم.”

بازاریابی محتوا
در اینجا برخی از نکات مهم و کلیدی از دنیای بازاریابی محتوا (CMW) و نحوه عملکرد آن‌ها را مطرح می‌کنیم:

۱-از اینکه شبیه به نیچه باشید نترسید!:

اندرو دیویس نشان داد که چگونه ویدئوهای ایجاد شده برای یک ورزش نه چندان شناخته شده به نام پیکل بال (Pickleball) کمک کرد که یک‌ نام تجاری موفق شود. این داستان در واقع در بازار محتوای اشباع‌شده‌ی امروزه بسیار چشمگیر است. به جای آنکه برای عموم افراد مهم جلوه کنید، سعی کنید برای زیر مجموعه کوچکی از افراد مهم باشید.

۲-بررسی دقیق شرایط:

از “روبرت رز” گرفته تا “آن هندلی” همه به بررسی دقیق شرایط تاکید کرده‌اند. تیم خود را تشویق کنید تا گاهی به عقب بازگردند، متفکر و کنکاش‌گر باشند، به “چرا” ها بیاندیشند و تمرکز از بین رفته خود را دوباره بدست آورند. تولید بادقت و استراتژیک محتوا و همچنین بررسی دقیق استراتژی مورد استفاده، می‌تواند به بهبود و رشد ساختار محتوای شما کمک بسزایی کند.

۳-اندازه‌گیری فراموش نشود:

تعداد محدودی از بازاریابان محتوا زمانشان را برای اندازه‌گیری صرف می‌کنند – آن‌ها با تمرکز بر معیارهای غلط مانند به اشتراک‌گذاری اجتماعی به جای نگاه کردن به محتوایی که هدف آن منافع خود است وقت خود را صرف می‌کنند. با پیدا کردن ابزارهایی که می‌توانند تاثیر محتوا را نشان دهند، بازاریابان قادر خواهند بود تا بر استراتژی‌های خود تمرکز کنند و وقت خود را صرف مسائل مهم‌تری کنند.

۴- کیفیت بهتر از کمیت:

با ایجاد کانال‌های جدید همه روزه، بازاریابان محتوا در تلاشند تا نیازهای عموم را تامین کنند. بازاریابان می‌توانند فقط برای اینکه محتوایی تولید کرده باشند کار کنند اما به طور معمول نتایج رضایت‌بخشی کسب نخواهند کرد. به نقل از جو پلیززی: ” بهتر است هیچ کاری انجام ندهید تا اینکه آن کار را در حد متوسط انجام دهید.”

۵- بازگشت به مبانی:

فن‌آوری‌های جدید مانند Facebook Live و ۳۶۰ Video باعث شده که افراد برای خرید و امتحان کردن کالاها تشویق شوند. با این حال، بازاریابان اغلب مباحث ابتدائی‌تر را فراموش می‌کنند. مانند ایجاد یک سایت دوستانه برای موبایل یا ایجاد هر سایتی که محتوای شما به راحتی برای عموم دیده شود.

منبع: Taboola

 

تینا اصلانی

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل کردم، بیش از دو ساله که در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم. به عکاسی خیلی علاقه دارم، ویولن می‌زنم، فیلم و سریال تماشا می‌کنم و عاشق سفر و طبیعت هستم.

More Posts

Follow Me:
TwitterLinkedIn

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.