تجزیه و تحلیل چهل نفره بوم کسب و کار!

خرداد ۷, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , ,

کافه بیزنس در هفته ای که گذشت بر محوریت تجزیه و تحلیل بوم کسب و کار استوار بود. ساختار این جلسه به صورتی برگزار شد که در مورد تک کلمه های بوم کسب و کار بحث های جدی صورت گرفت.

حضار جلسه کافه بیزنس دو دسته کاملا فعال

موضوع جلسه بحث در مورد بوم مدل کسب و کار بود. بوم مدل کسب و کار در مابین استارتاپی ها بسیار شناخته شده است اما در کافه بیزنس حدودا نیمی از افراد در مورد بوم مدل کسب و کار اطلاعات چندانی نداشتند. این افراد البته در مشاغل مختلفی چون نفت و گاز، فیلم سازی و … دارای شرکت و دستاورد های چشم گیری بودند و بی اطلاعی آنها به این خاطر بود که تا کنون در فکر راه اندازی یک کسب و کار نبودند و برای اطلاع از این بوم به جلسه ملحق شده اند. نیم دیگر کافه بیزنس افرادی بودند که با این بوم آشنا بودند و جست و گریخته از آن استفاده کرده بودند. وجود این دو دسته نوید یک چالش و تضارب آرا در مورد این بوم شناخته شده را می داد.

عرفان علوی یک سوال پرسید و بهمن پاسخ ها شروع شد

عرفان علوی به عنوان گرداننده جلسه کافه بیزنس، با یک سوال ساده از حضار جلسه را شروع کرد. سوال این بود: چه کسی می تواند، یک تعریف کوتاه از بوم مدل کسب و کار بدهد، این سوال کافی بود تا جلسه به گردش اطلاعات بپردازد. در نظر اولی که در خصوص بوم کسب و کار داده شده از واژه بیزنس پلن به جای بیزنس مدل استفاده شد که این مورد توسط یکی از حضار تذکر داده شود و در جواب اظهار کننده اول تفاوت این دو اینطور گفته شد:
بیزینس پلن که آن را به «طرح کسب‌وکار» ترجمه می‌کنند به منظور کمک برای رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان طراحی می‌شود. اما بیزنس مدل یک  کسب و کار ابزاري مفهومي است که شامل مجموعه‌اي از عناصر و ارتباط آن‌ها بوده و منطق شرکت جهت درآمدزايي را نشان مي‌دهد. بیزنس پلن طرح کسب‌ و کار به نقشه‌ی مسیری گفته می‌شود که قرار است بر مبنای آن کسب‌وکار جدید خود را آغاز کنید. اما در بیزنس مدل بیشتر بر پایه نشان دادن اینکه یک کسب و کار چطور جریان درآمدی دارد و سایر بخش
های آن چطور کار می کنند استوار است.

کافه بیزنس

در این بخش نظرات مختلفی در باره بیزنس مدل داده می شد و همه تقریبا روی اینکه بوم کسب و کار در واقع یک تصویر از یک کسب و کار را به طور خلاصه ارائه می دهد متفق بودند که  به یکباره یکی از حضار بیزنس مدل و بوم کسب و کار  را زیر سوال برد سوال او از عرفان علوی گرداننده جلسه این بود که این مدل کسب و کار به دلیل استاتیک بودن آن در کسب و کار های کنونی و شرایط بازار آیا قابل استفاده است؟ عرفان با تایید استاتیک بودن بوم مدل کسب و کار در پاسخ به سوال کننده اینطور گفت: ایرادی که مطرح کردید شاید وارد باشد اما این بوم کسب و کار گام اولیه ای خواهد بود که یک کسب و کار بر پایه آن می تواند شروع  کند و قطعا این بوم تضمین کننده موفقیت یک کسب و کار نخواهد بود. از طرف دیگر این بوم با توجه به اجزای نه گانه آن چالش خوبی برای شناخت بیزنس مورد نظر شروع کننده کسب و کار خواهد بود.

بررسی عملی یک کسب و کار موفق و دانستن بوم کسب و کار آن

دیجی کالا به عنوان الگوی پرکردن بوم کسب و کار انتخاب شد، اولین چالش در مورد پر کردن بوم کسب و کار این بود که مزیت رقابتی دیجی کالا چیست؟ بسیاری فروش گسترده را مزیت رقابتی دیجی کالا بر می شمردند اما مدیر محتوای کانگورو و عرفان علوی محتوا را به عنوان مزیت رقابتی دیجی کالا نسبت به سایر کسب و کار ها عنوان می کردند. این چالش در ادامه پر کردن سایر اجزای بوم مدل کسب و کار نیز مشخص بود و حضار در این باره باز سوال می پرسیدند. با همه این چالش ها سایر اجزای نه گانه بوم مدل کسب و کار نوشته شد.

چطور یک بیزنس مدل را برای یک کسب و کار بهتر کنیم؟

در ادامه جلسه حمید رضازاده، مدیر کافه ایونت به همراه مرتضی کاظمی مشاور و همکار او در کافه ایونت همراه کافه بیزنس شدند و با عرفان علوی یک گفتگو را شروع کردند، گفتگوی اولیه در خصوص بررسی بیزنس مدل کافه ایونت بود. پرسش اصلی که عرفان علوی از مدیران این کافه نو و خلاق مطرح کرد این بود برای مکانی که پیوسته در حال برگزاری رویداد است چه ارزش پیشنهادی متصور هستید؟ پاسخ این سوال در قالب brain storm  از حضار گردآوری شد که از شاخص ترین آنها می توان به ارائه محتوا به طور مداوم، رویداد هایی که برگزار شده و می شود اشاره کرد. بعد از این بخش از جلسه، کافه بیزنس وارد brain storm  برای جمع آوری ایده برای مدیران کافه ایونت شد تا راههای درامدی متنوع و همچنین ارزش پیشنهادی گوناگونی برای این کافه ایونت داده شود. این قسمت بسیار جذاب برگزار شد و حضار در آن مشارکت فعالی داشتند.کافه بیزنس جلسه بسیار پرشوری داشت که محتوای زیادی برای حضار ارائه کرد.
گزارش جلسات قبل کافه بیزنس را می توانید در ” brain storming همراه با علی و منا در کافه بیزنس” و “حسین موسوی مدیر کانگورو در کافه بیزنس” smart money بزرگترین مزیت یک سرمایه گذار” زیر مطالعه کنید و برای کسب اطلاعت بیشتر می توایند با مدیر کافه بیزنس یعنی @erfanalavi در ارتباط باشید.

 

جمال احمدی

من بیشتر از اینکه حرف بزنم می نویسم، بیشتر از اینکه بنویسم میخونم، از سرعت در هر چیزی خوشم میاد، از کانگورو هم به خاطر سرعتش خوشم اومده و برای همین شدم سرپرست محتواش !

More Posts

3 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.