حسین موسوی

حسین موسوی مدیر کانگورو در کافه بیزنس: smart money بزرگترین مزیت یک سرمایه گذار

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , , ,

حسین موسوی این بار در کافه بیزنس؛ کافه بیزنس چطور کافه ای است؟

عرفان علوی بنیانگذار کافه بیزنس چنین تعریفی برای کافه ارائه کرده است:

ما دوست داریم همزمان با پیشرفت شغلی و مالی با دوستی ها و همراهی ها لذت زندگی را بیشتر کنیم. شاید کافه بیزنس اسم خوبی باشه برای توصیف این جمع دوستانه که تلاش می کنند به همدیگه کمک کنند در کسب و کار موفق تر باشند. جمع دوستانه‌ی ما بینهایت ظرفیت داره. حضور هر یک از شما دوستان جدید و قدیم صفای تازه ای به کافه بیزنس میدهد.

ساختار کافه بیزنس به چه صورت است؟

کافه بیزنس به تبعیت از فرهنگ کافه نشینی بر محور گفتگو بنا شده است، گفتگو در کافه بیزنس به صورت پچ پچ کردن های کافی شاپی نیست بلکه از ساختار برخوردار است.زیر بنای ساختار گفتگو در کافه بیزنس این است که افراد بدانند در آن محل چه کسانی هستند. اولین مرحله در کافه بیزنس به معرفی افراد و مهارت های آنها اختصاص دارد افراد آنطور که می خواهند خود را تعریف می کنند و هویت اجتماعی خود را به بقیه حاضرین معرفی می کنند.

مرحله دوم در کافه بیزنس بر خلق گفتگو متمرکز است، در این مرحله یک مهمان دعوت می شود مهمانی که دستاورد مشخصی دارد و حرفی برای گفتن دارد. مهمان های کافه بیزنس عموما افراد دارای کسب و کار هستند که وقت و انرژی زیادی برای کار خود گذاشته اند و اکنون از آنها دعوت شده است که در مورد دستاورد های آنها بحث شود.

مرحله خلق گفتگو مخاطب محور است، در این مرحله مخاطب مهمان است و سعی می شود انرژی و اظهار نظر های افراد و کلیت جلسه در این بخش در امتداد تجارب مهمان باشد تا بهترین استفاده از ظرفیت های او شود.

مرحله سوم در کافه بیزنس به شبکه سازی اختصاص دارد. منظور از شبکه سازی این است که افراد دایره افرادی که می شناسند را افزایش بدهند. در مرحله آخر  از کافه بیزنس افراد به سمت پرسش و پاسخ  برگزار می شود.

مهمان این هفته کافه بیزنس چه کسی است؟

در هفته گذشته حسین موسوی مهمان کافه بیزنس بود، حسین بیشتر از ده سال سابقه کار آی تی رو با برنامه نویسی با فریم ورک ها و زبان های مختلف شروع کرده ولی به قول خودش چون همیشه از همون روز اول می دونسته که برنامه نویس باقی نمی مونه از یه جایی به بعد وارد بخش مدیریتی و بیزنسی شده. حالا  بعد از تجربه ساختن یک تیم ۱۲ نفره فروش و پشتیبانی، در حال حاضر شرکت خود را راه انداخته و به عنوان اولین پلتفرم تبلیغات همگن در حال فعالیت اند.  منظور از اولین پلتفرم تبلیغات native یا همان به اصطلاح تبلیغات native کانگورو است. ضمنا حسین سابقه تدریس در جاهای مختلفی مثل موسسه آموزش عالی آزاد بهار، و منتور بودن در رویدادهای استارتاپ ویکند رو هم داشته است. بعد از معرفی افراد حاضر، عرفان علوی مصاحبه خود با حسین موسوی را با پرسشی درباره رزومه حسین موسوی و فعالیت کانگورو شروع کرد. باهم گفتگوی عرفان علوی و حسین موسوی را در ادامه خواهید خواند.

کانگورو چه کار می کند؟

کانگورو در واقع یک ماشینی است که با کرال کردن صفحات وب و از طریق زبان پردازش طبیعی (NLP) روابط معنایی مابین صفحات را به دست می آورد سپس با رویکرد تبلیغات native سعی می کند به توزیع محتوا متناسب با رفتار کاربر بپردازد. مهمترین بخش کانگورو رفتار هوشمندانه آن در انتخاب محتوا برای نمایش به مخاطب خود و همچنین بستر خاص تبلیغاتی اش است که متمایز از تبلیغات بنری ست.

حسین ایده کانگورو رو چطور به ذهنتان رسید و از کجا فهمیدید که باید روی این ایده وقت بگذارید؟

کاری که کانگورو انجام می دهد مورد جدیدی در دنیا نیست، پلتفرم های مطرحی همچون  taboola  کاری که کانگورو انجام می دهد را پیاده سازی کرده اند. با توجه به سابقه ای که در A Network داشتم و در طی مصاحبه های طولانی با مدیران و صاحبان برندهای مختلف دریافتم که این خلاء در بازار ایران وجود دارد و برندها به یک سیستم توزیع محتوا نیاز دارند.

به عنوان فردی که چندین سال سابقه اجرایی داشتی و تیم های بزرگ و کوچکی را سامان داده ای، در مورد تشکیل شدن تیم کانگورو و اهمیت انتخاب شریک، نقطه نظری داری می شنویم.

من انتخاب شریک را مانند یک ازدواج تجاری می دانم، شاید حتی بالاتر از یک ازدواج، چرا که در پروسه ایجاد کسب و کار هر فرد بنیانگذار، همه اعتبار خود را می گذارد نتیجه آن کسب و کار هر چه که باشد بر روی آینده کاری تک تک افراد تاثیر می گذارد و آنها را از یک سطح به سطح دیگری منتقل می کند. وقتی قرار است شما کل اعتباری که در طول سالها به دست آوردید در یک پروژه وسط بگذارید و رویش قمار کنید هم تیمی شما باید همان فرد درستی باشد که می خواهید کل زندگی تان را رویش ریسک کنید. من به عنوان یکی از بنیانگذارن کانگورو بهرام شمشیری دیگر بنیانگذار کانگورو را در طی یک سال و نیم در هنگام کار در شرکت A Network در نظر داشتم و بعد از بررسی ها و گفتگوهای دو نفره بسیار هر دو پذیرفتیم که اعتبار و سابقه خود را بر روی برند کانگورو سرمایه گذاری کنیم. در مورد سایر اعضای شرکت نیز که با رویکرد اعطای سهام تشویقی سهام دار مجموعه نیز هستند نهایت دقت را به خرج دادم که افراد مجرب را به استخدام مجموعه در بیاورم. چرا که معتقدم بیشترین هزینه یک کسب و کار بر روی نیروی انسانی خرج می شود.

استارتاپ کانگورو مورد حمایت سرمایه گذار ها قرار گرفته است این حمایت از کجا و به چه نحوی انجام شده است؟

ما در کانگورو بخش کوچکی از سهام خود را به یک سرمایه گذار با تجربه و مرتبط با صنعت تبلیغات آنلاین واگذار کردیم که علاوه بر تامین هزینه های دو سال اول کانگورو بتوانیم از نفوذ، اعتبار و قدرت این مجموعه برای موارد متعددی که هر استارتاپی به آنها نیاز دارد استفاده کنیم. این سرمایه گذار گروه PPG است.

چند فاکتور اساسی در انتخاب سرمایه گذار و همچنین پذیرفتن سرمایه گذار را چه میدانی و چطور فکر میکنی استارتاپ ها می توانند با سرمایه گذار وارد تعامل بشوند؟

مفهومی که تحت عنوان smart money مطرح است کلیدواژه ای است که اگر به این موضوع علاقه داشته باشید باید در مورد آن تحقیق کنید. شاید مهمتر از دو عدد «مبلغ سرمایه گذاری» و «درصد سهام» باید گفت موارد دیگری مثل شبکه ارتباطی سرمایه گذار، امکانات مشاوره ای و اجرایی از قبیل مالی، حقوقی، منابع انسانی و… اهمیت بالایی دارند و البته ما بارها شنیدیم که سرمایه گذارهای زیادی هستند که با وجود تعهدات مالی قابل توجه و مطلوب، میزان تاخیر بالایی در پرداختی ها دارند و این نیز بسیار می تواند مهم باشد. بازهم باید تاکید کرد ممکن است سرمایه گذار پتانسیل بالایی در زمینه های مختلف داشته باشد ولی خود شما در استارتاپ تان باید این پتانسیل را به واقعیت تبدیل کنید.

 

جمال احمدی

من بیشتر از اینکه حرف بزنم می نویسم، بیشتر از اینکه بنویسم میخونم، از سرعت در هر چیزی خوشم میاد، از کانگورو هم به خاطر سرعتش خوشم اومده و برای همین شدم سرپرست محتواش !

More Posts

0 پسند