حمیدرضا احمدی مدیر عامل ایوند: فیچر ها بر اساس نیاز مشتری ارائه می شوند

اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , , ,

مجموعه ایوند در سال نود وشش با معرفی سیستم همکاری در فروش(affiliate program) سال را پرنشاط شروع کرد، همین نشاط بهانه ای شد تا در مورد معرفی فیچر و رویکرد های تبلیغاتی در  ایوند با حمید رضا احمدی مدیر عامل آن گپی بزنیم.

حمیدرضا احمدی | Evand

استراتژی معرفی فیچر در ایوند بر چه مبنایی هست؟

فیچر معرفی کردن را روز به روز ما در ایوند جدی تر در نظر می گیریم. در ابتدایی شروع کسب و کارمان چون مشتری زیادی نداشتیم و همچنین محصولمان ساده بود، لازم نبود که وقت و انرژی زیادی صرف معرفی کنیم. از نیاز های  برگزارکنندگان رویداد ها که از ایوند استفاده می کنند مطلع بودیم و می دانیم به چه چیزی  احتیاج دارند و با اضافه کردن فیچرهای مختلف سعی می کردیم  نیازهای آنها را حل کنیم. ولی هر چه جلوتر رفتیم، تنوع مشتری های ما بیشتر شد، به همین دلیل شاید یک فیچر به درد ۱۰ درصد از برگزارکنندها بخورد و ۹۰٪  مابقی احتیاجی به آن نداشته باشند. در حال حاضر استراتژی ما این است که یک وبلاگ خوب و دائمی داشته باشیم که به مرور زمان این حس را به برگزارکنندگان منتقل کند که تیم ایوند مداوم در حال تولید محتوای خوب و اضافه کردن فیچرهای جدید هستند. این حس را میخواهیم برسانیم که شاید این فیچر جدید به درد شما نخورد ولی در هفته یا هر دو هفته یک فیچر جدید می آید که ممکن است برای شما جالب باشد. امیدواریم که با آپدیت نگاه داشتن محتوای بلاگ و اخبار فیچرها برگزارکنندگان ما را به خودمان نزدیک نگه داریم تا همیشه کنجکاو باشند و آخرین خبرها و مقالات را بخوانند.

 

معرفی فیچر های ایوند برای آن دسته از افرادی که هنوز با ایوند آشنا نیستند چطور اتفاق می افتد؟

(می خندد)، مگر می شود کسی نام ایوند را نشنیده باشد. در آن صورت تیم مارکتنیگ ما از دو راه سعی به جذب چنین مخاطبانی می کند. اولین راه پارتنرشیپ هست که با همکاری کردن با شرکت ها و انجمنهای دیگری که به آن دسته از مشتریان باالقوه نزدیک هستند سعی بر معرفی  فیچر های ایوند به آن دسته می کنیم. راه دومی که برای معرفی فیچر های ایوند را ساختن لندینگ پیج و تبلیغات در وب و سوشال میدیا می دانیم و سعی در ارائه آن می کنیم.

حمیدرضا احمدی | ایوند

ایوند

اگر تعداد بازدید سایت، مخاطبان خبرنامه و دنبال کننده های social network شما کم باشد و بخواهید بیشتر سر و صدا کنید چه موردی را پیشنهاد می دهید؟ چه رسانه ای را برای اطلاع دادن استفاده می کنید یا چه روش خلاقانه تری هست که بشود از آن استفاده کرد؟

ما در ایوند میتونم بگم آنچنان موفقیت خاصی در سوشال میدیا نداشتیم. جذب کردن فالوور در کانالهای مختلف شبکه های اجتماعی کاری دراز مدتی است که صبر و حوصله میخواهد. چیزی که بر اساس تجربه میدونم خیلی در بحث کاربر جذب کردن و اطلاع رسانی ها در  کانال های شبکه های اجتماعی می تواند موثر و اثر گذار باشد برگزاری رویداد است. با برگزاری رویداد بود که کانون کارآفرینی ایران تونست به آن رشد دست پیدا کند. چون رویداد موضوع خوبی برای کانالهای شبکه های اجتماعی است. کلی آدم دور هم جمع میشوند، عکس میگیرند، بحث میکنند، کلی خاطره ایجاد میشود که برای پررنگ تر کردن یک محصول یا شرکت در سوشال میدیا بسیار مفید است. علاوه بر این یک رویداد می تواند خوراک خوبی برای شبکه های اجتماعی تهیه کند.

 

به عنوان مدیری که استارتاپ اش زود فراگیر شد، فکر می کنید برای استارتاپی که فعالیت عام دارد و برای هزار نفر اولی که از مخاطب به مشتری تبدیل شده اند چه میزان هزینه لازم است؟

ایده آلش این است که هزینه ای انجام نشود.جواب سوال شما بسیار بستگی به نوع استارتاپ و بازار آن دارذ ولی این را میتونم قاطعیت بگم که در مراحل اول تبلیغ کردن پول دور ریختن است. در مراحل اول لازم نیست که مشتریان را کمیتی بسنجیم. باید کیفیتی سراغ سنجیدن مشتریان رفت. به این معنی که مهم نیست چند هزار نفر به سایت سر زدند. مهم این است که ‍۱۰ نفری که به سایت مراجع کردن چه تجربه استفاده از سایت را داشتند ؟‌ آیا حاضر هستند که برگردند و باز استفاده کنند؟ چقدر حاضر هستند که خرج کنند؟ این مسئله مهمی است که باید در نظر داشته باشیم.

 

برنامه خاصی برای مارکتینگ تان دارید؟

ما در ایوند کلا خیلی کم خرج مارکتینگ کردیم و بیشتر روی تکنولوژی و ابزاری که به برگزارکنندگان ارائه میدیم تمرکز کردیم. احساس میکنیم که هرچقدر دیرتر روی مارکتینگ خرج کنیم به صرفه تر می باشد. ​از این نظر فعلا کمی ضعیف هستیم. از طرف دیگر احساس میکنیم که هنوز بهینه از کانالهای سوشال استفاده نمی کنیم و پست های وبلاگ هم خیلی مناسب برای تبلیغات بنری نیست.شاید در این زمینه باید فعال تر باشیم.

توضیح: در عکس اول آن پشت سری، امیر حبیب زاده نازنین، دیگر بنیانگذار ایوند است.

 

جمال احمدی

من بیشتر از اینکه حرف بزنم می نویسم، بیشتر از اینکه بنویسم میخونم، از سرعت در هر چیزی خوشم میاد، از کانگورو هم به خاطر سرعتش خوشم اومده و برای همین شدم سرپرست محتواش !

More Posts

0 پسند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.