نظر مدیران در مورد ابعاد استخدام مسئول تولید محتوا

فروردین ۲۳, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , , , ,

حسین موسوی مدیر و بنیانگذار کانگورو، میثم زرگرپور مدیر و بنیان گذار استارت آکادمی، نگار خلج مدیر منابع انسانی بادکوبه، ایمان حجتی مدیر کل روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب، حامد درخشانی مدیر محتوای ایوند و آرمان حسینی مدیر مارکتینگ حملو همه از پروسه استخدام مسئول تولید محتوا می گویند.

استخدام مسئول محتوا همراه با سردرگمی هایی همراه است که تا حدودی به آنها در مطلب سردرگمی های کسب و کار های ایرانی در استخدام مسئول محتوا پرداختیم، مدیر جاب اینجا محمد رضا خانی نیز در مطلب “ برای استخدام مسئول تولید محتوا، شاخص عملکردی دقیق تعریف کنید ” شرایط عمومی استخدام مسئول محتوا را برشمرد. در این مطلب سعی می کنیم که با استفاده از نقطه نظرات مدیران سطح های مختلف که سمت های آنها ارتباط تنگاتنگی با مقوله تولید محتوا دارند، کمی ابعاد استخدام مسئول تولید محتوا را شفاف تر کنیم. در ادامه نظرات حسین موسوی مدیر و بنیانگذار کانگورو، میثم زرگرپور مدیر و بنیان گذار استارت آکادمی، نگار خلج مدیر منابع انسانی بادکوبه، ایمان حجتی مدیر کل روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب، حامد درخشانی مدیر محتوای ایوند و آرمان حسینی مدیر مارکتینگ حملو را در خصوص ابعاد استخدام مسئول تولید محتوا می خوانید.

 حسین موسوی هم بنیانگذار و مدیر عامل کانگورو: ذهنیت فرد متقاضی را نسبت به کسب و کار و اهداف بلندت آن باید بررسی کرد.

حسین موسوی | مدیر کانگورو

حسین موسوی به  عنوان مدیر کسب و کار  کانگورو به داده فیلی در خصوص استخدام تولید کننده محتوا اینطور گفت: کسب و کار ها برای این تشکیل می شوند که یک فعالیت پایدار اقتصادی را تجربه کنند، عمر فعالیت یک مسئول تولید محتوا شاید به اندازه عمر یک کسب و کار نباشد باید دید که آن فرد متقاضی چه نگاهی به کسب و کار دارد، مدیر باید اهداف بلندش را در فرد متقاضی جستجو کند و سعی کند بهترین فرد از نظر ذهنیت را برای کسب و کار خودش انتخاب کند.

نگار خلج مدیر منابع انسانی باد کوبه: هر شرکتی باید برای خودش در هنگام استخدام متر و معیار مشخص داشته باشد.

نگار خلج | مدیر منابع انسانی بادکوبه

کارمندان منبع اصلی هزینه های اضافی هستند (مبانی کارآفرینی سید محمد مقیمی و احمد پورداریانی ص۲۲۳ ) برای همین به سراغ سرکار خانم نگار خلج مدیر منابع انسانی آژانس تبلیغات بادکوبه رفتیم و از او در مورد پروسه استخدام پرسیدیم، خانم خلج به داده فیلی اینطور گفت: من نمی توانم زیاد در این زمینه اطلاعات خاصی بدهم چرا که پروسه استخدام یکی از اسرار شرکتی است و نمی توانم آن را منتشر کنم. اما به طور کلی هر شرکتی باید برای خودش در هنگام استخدام متر و معیار مشخص داشته باشد.در زمینه استخدام تولید محتوا میتونم به طور کلی به دو فاکتور، تمرکز بالا و درون گرا بودن شاید فرد اشاره کنم که فاکتور های مهمی در بحث استخدام مسئول تولید محتوا است.

 ایمان حجتی مدیر کل روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب: مدیر محتوا باید متناسب با چارت سازمانی استخدام شود.

ایمان حجتی | مدیر روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب

ایمان حجتی : در پروسه استخدام مسئول تولید محتوا باید با رعایت چارت سازمانی، هر بخش نیاز های خود را به مسئول تولید محتوا بیان کند تا در هنگام استخدام نیاز های سازمان رفع شود. فرد متقاضی این شغل ختما باید درک درستی از روابط عمومی داشته داشته باشد چرا که مسئول تولید محتوا بازوی اجرایی مهمی در پیاده سازی اهداف تبلیغاتی و روابط عمومی سازمان و شرکت است.

 میثم زرگر پور مدیر و بنیان گذار استارت آکادمی: مسئول تولید محتوا باید چند بعدی باشد.

میثم زرگر | مدیر استارت آکادمی

اتلاف انرژی در زمینه فعالیت تولید محتوا چندین برابر از سایر شغل ها است چرا که خراب شدن یک برند با انتشار محتوای بد بسیار سریعتر و سهمگین تر از چند باگ فنی رخ می دهد.از آشنایی با زمینه های اساسی چون روابط عمومی، رسانه، گرافیک از ملزومات امر تولید محتوا است و می بایست در هنگام استخدام آنها را در نظر گرفت. دلیل آن را میثم زرگر پور مدیر و بنیانگذار استارت آکادمی اینگونه توضیح می دهد: کار در زمینه محتوا یک فعالیت چند بعدی هست و فردی که در این زمینه استخدام میشه حتما باید در زمینه رسانه، روابط عمومی، نویسندگی و گرافیک  دارای تجربیاتی و درکی از این موقعیت های شغلی باشد، فرض بگیرید یک مهندس عمران شاید هیچ وقت یک آمارتور پله را نبندد ولی باید بداند که این کار آرماتور بندی چقدر سخت است تا در مواجه نیروی مرتبط بتواند انتظارات معقول و شناخت درستی داشته باشد و کار را به پیش ببرد در غیر این صورت اتلاف وقت و انرژی در سازمان بالا می رود.

 حامد درخشانی، مدیر محتوای ایوند: به سبک نوشتن دقت کنید و صد البته سابقه مهم است.

حامد درخشانی | مدیر محتوای ایوند

حامد درخشانی مدیر محتوای سایت ایوند: اگر من می‌خواستم برای تولید محتوا کسی را استخدام کنم، پیش از هر چیز به سبک نوشتن‌اش توجه می‌کردم. نوشته‌های کسی که قرار است محتوای متنی تولید کند، باید از لحاظ نگارش و دستوری کاملا درست باشند و البته غلط املایی هم نداشته باشند. در مرحله‌ی بعد، نوشته‌ها باید قابل خواندن باشند. یعنی فقط درست نوشتن نمی‌تواند ملاک باشد. نوشته باید بتواند خواننده را جذب کند و نگه دارد. کلمات باید به راحتی در ذهن و دهان خواننده بچرخند. اگر نوشته‌های کسی این دو خصوصیت را به‌صورت شخصی‌سازی‌شده داشته باشند -یعنی اگر فرد به سبک کاملا شخصی خودش رسیده باشد- می‌تواند در حوزه‌ی محتوا موفق عمل کند.بعد از توانایی نوشتن، کسی که می‌خواهد در حوزه‌ی محتوا کار کند باید حوصله و توان تحقیق را هم داشته باشد. یعنی به خواندن و ترجمه‌ی یک مقاله برای یک کلمه‌ی کلیدی اکتفا نکند و واقعا درمورد هر موضوعی مطالعه کند. بدون خواندن و تجربه کردن، نمی‌شود خوب نوشت.علاوه بر این‌ها، سابقه‌ی نوشتن در رسانه‌های مختلف (روزنامه و مجله، خبرگزاری، وبلاگ شخصی و…) قطعا یک امتیاز است. داشتن سواد و درک مدیریتی هم همین‌طور کمک کننده خواهد بود.

 آرمان حسینی مدیر مارکتنیگ حملو و مشاوره شبکه های اجتماعی ورزش ۳ : یک مسئول تولید محتوا، همواره باید در مطالعه باشد.

آرمان حسینی | مدیر مارکتینگ حملو

ویژگی های شخصیتی یک مسئول محتوا تاثیر زیادی در کار او می گذارد، آرمان حسینی  مدیر مارکتنیگ حملو و مشاوره شبکه های اجتماعی ورزش ۳ در باره ویژگی های شخصیتی مسئولان محتوا که می بایست مورد سنجش قرار بگیرند، نظرات جالبی دارد و آنها را به صورت زیر با داده فیلی در میان گذاشت:

شخصی که تولید محتوا انجام می‌دهد ویژگی‌های شخصی متعددی دارد که مطالعه مداوم، پیگیری کمپین‌های تبلیغی، وبلاگ‌نویسی و فعالیت در شبکه‌‌های اجتماعی می‌تواند بخشی از آنها باشد. معمولا افراد موفقی که در بخش تولید محتوا کار می‌کنند کتاب‌هایی از جنس رمان و داستان کوتاه را مطالعه می‌کنند تا دایره لغات خود را افزایش دهند و بتوانند هنگام نوشتن کپشن و سناریوی‌های مختلف به موضوعات متنوعی اشاره کنند و طوری متن را نگارش کنند که توجه کاربر را به خود جلب کند. حتی تماشای فیلم،‌ سریال و تئاتر نیز می‌تواند جزو روال کلی این افراد باشند چرا که همه این‌ها کمک می‌کند تا بتوانند محتواهای بهتری تولید کنند.پیگیری کمپین‌های تبلیغاتی نیز می‌تواند بخشی دیگر از فعالیت‌های یک شخص مدیر یا تولید کننده محتوا باشد. مشاهده کمپین‌های کمپانی‌های مختلف باعث ایده پردازی‌های جدید می‌شود. از سوی دیگر وبلاگ‌نویسی نیز باعث شناخت بهتر مخاطبین و تولید متن‌های یکدست و روان خواهد شد. اشخاص حرفه‌ای در تولید محتوا معمولا در دوره‌ای وبلاگ‌نویس بوده‌اند و یا به صورت پیوسته آن را در رسانه‌های مختلف ادامه داده‌اند.

در کنار وبلاگ‌نویسی، فعالیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی جزو ویژگی‌های یک فرد فعال در این موقعیت شغلی است. فعالیت مستمر در رسانه‌هایی مثل توییتر و اینستاگرام و شناخت مخاطبین این شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود خود شخص بتواند کمپین‌های بهتری را برای برندها بنویسند و محتواها را برای کاربران هدف خود تولید کند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه شخصیت یک فرد تولید کننده محتوا را مثال بزنیم با چنین شخصی روبرو هستیم. یک جوان۲۶ ساله که آخرین کارهای هنری و آلبوم‌های موسیقی را به دقت دنبال می‌کند، ماهی چند کتاب و مقاله جدید می‌خواند، کمپین‌های تبلیغی دنیا را به دقت پیگیری می‌کند، هر از چند گاهی برای خود می‌نویسد و طراحی می‌کند و سعی در این دارد که مهارت‌های گرافیکی، بازاریابی و کپی‌رایتینگ خود را روز به روز افزایش دهد

نظر مدیرانی که گفته شد از این نظر قابل ارجاع و مهم است که آنها از تجربه خود بیشتر سخن گفته اند ، تجربه ای که بسیار ارزشمند است.

 

جمال احمدی

من بیشتر از اینکه حرف بزنم می نویسم، بیشتر از اینکه بنویسم میخونم، از سرعت در هر چیزی خوشم میاد، از کانگورو هم به خاطر سرعتش خوشم اومده و برای همین شدم سرپرست محتواش !

More Posts

4 پسند