استخدام مسئول تولید محتوا، مصاحبه با محمدرضا خانی ، مدیرعامل جاب اینجا

مدیر جاب اینجا محمدرضا خانی: برای استخدام مسئول تولید محتوا، شاخص عملکردی دقیق تعریف کنید

فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, ,

در مطلب سردرگمی کسب و کار های ایرانی در استخدام مسئول شغل مسئول محتوا را همراه با ویژگی های آن معرفی کردیم و موارد اساسی سردرگمی کسب و کار های ایرانی در مواجه با این شغل تقریبا جدید را بر شمردیم. اما پیچیدگی های این شغل جدید بسیار زیاد است که لازم دانستیم نظر محمد رضا خانی مدیرعامل و هم بنیانگذار جاب اینجا به عنوان فرد فعال در زمینه اشتغال و مسائل مربوط به آن را جویا شویم، سایت مطرح جاب اینجا با فعالیت محمد رضا خانی به سایت معتبری در زمینه کاریابی تبدیل شده است. در ادامه مقاله محمد رضا خانی مدیر جاب اینجا را باهم می خوانیم.

باید بدانید!

برای مسئول محتوا شاخص عملکردی تعریف کنید

اولین مسئله در زمینه شغل مسئول تولید محتوا و استخدام افراد برای تصدی این پست این است که، باید بدانید دقیقا نیازی که به این شغل دارید را باید برای خود تعریف کنید، نیاز شما می تواند در دسته های مختلفی چون ترجمه، تولید محتوا متنی یا گرافیکی، کاپی‌رایتینگ، مدیریت شبکه‌های اجتماعی یا مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی تعریف شود. کار فرما به عنوان متولی کسب و کار باید اطلاع خوبی از همه این زمینه ها داشته باشد.

متاسفانه دیده شده که از نظر کارفرما همه نیاز های بالا یکسان است و فرقی با یکدیگر ندارند. کارفرما ها باید بدانند هر کدام از حوزه های بالا، بسیار تخصصی و نیازمند مهارت های مختلفی است. بعد از شناسایی نیاز ها مهمترین مسئله ای که در خصوص این شغل مطرح است تعریف kpi( Key Performance Indicator) است. شاخص عملکردی ، شاخص هایی برای ارزیابی نیرو در اختیارتان می گذارد. این شاخص ها می توانند سبب تعریف منصب شغلی و همچنین وظایف اصلی فرد و یا افرادی مسئول در شرکت باشد. این شاخص ها می توانند بر محورهای ابتدایی چون جنس محتوا، تعداد، کیفیت، زمان، شیوه‌ی پرداخت و درامدزایی (بر اساس پست یا کلمه یا حقوق ثابت) نوشته شود و یا می توانند شامل موارد تخصصی دیگر چون بحث مارکتینگ، رایزنی با سایت های محتوا محور و … یا اصلا نیاز های نامتعارف دیگری باشد.

دقت داشته باشید که هنگام پروسه استخدام باید چنین مواردی که هست را رعایت کنید وگرنه با اتلاف سرمایه و وقت در کسب و کارتان واجه شوید، ما در جاب اینجا سعی کردیم با صحبت و مشاوره به کارفرما های مختلف دقیقا نیاز آنها را متوجه شویم و آنها را در تنظیم آگهی های جذب نیرو یاری کنیم، البته هستند کار فرما هایی که نمی خواهند بشنوند و می خواهند همه تخصص ها را یک فرد داشته باشد و با یک تیر چند نشان بزنند! ما در جاب اینجا چه این شغل و چه شغل های دیگر راهنمایی های خاصی را برای انتشار آگهی های استخدامی در نظر می گیریم تا بهترین صورت استخدام برای کارفرما رخ بدهد.

  • ۱. آگهی باید تنها در دسته‌بندی تولید محتوا قرار بگیرد.
  • ۲. مهارت‌ها باید به صورت گسترده ذکر شوند. اما باید در ابتدا لیستی از تمام مهارت‌ها تهیه کنید و بعد آن مهارت‌هایی را که متقاضی کار می‌تواند نداشته باشد و شما همچنان می‌توانید آن شخص را استخدام نمایید، حذف کنید. بقیه مهارت‌هایی که حتما باید یک شخص داشته باشد تا شما بتوانید آن فرد را استخدام کنید را قید کنید.
  • ۳. بهتر است مهارت‌ها دسته‌بندی شده باشند.
  • ۴. هم باید مهارت‌ها فنی و هم شخصیتی ذکر شود.
  • ۵. به طور کلی آگهی باید سه بخش داشته باشد: مسئولیت‌ها (فعالیت‌هایی که آن شخص در شرکت شما قرار است انجام دهد)، مهارت‌ها (فنی و شخصیتی) و مزایایی که فرد پس از استخدام در شرکت شما از آن بهره مند می‌شود (باید ببینید برای فردی که در بخش تولید محتوا قرار است فعالیت کند، چه مزایایی شما در نظر گرفته اید.)
  • ۶. در نهایت، توضیحاتی در خصوص نوع فعالیت شخص مثل دورکار بودن یا حضور دائمی، ساعت‌های کاری، بیمه و … باید ذکر شود تا شخص متقاضی بتواند خود را با موقعیتی که قرار است در آن قرار گیرد بهتر و بیشتر ارزیابی کند و تطبیق دهد.

این شش نکته قدم اول برای وارد شدن به پروسه استخدام نیروی محتوا است، اما گرفتن مشورت در این زمینه به شدت توصیه می شود. به طور کلی پروسه استخدام مسئول تولید محتوا از ظرائف خاصی برخوردار است که می بایست با بررسی و داشن به سراغ آن رفت.

 

محمدرضا خانی

مدیرعامل و بنیان گذار وبسایت jobinja.ir

More Posts - Website

2 پسند