سردرگمی کسب و کار های ایرانی در استخدام مسئول محتوا

فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

برچسب‌ها, , ,

این روزها کسب و کار های ایرانی به شدت از نظر محتوا دچار بحران شده اند، منظور از بحران در محتوا، این است که مجموعه های ایرانی با وجود فعالیت های اثر بخش در درون مجموعه نمی توانند خود را شفاف و به خوبی به مخاطبین خود معرفی کنند. شرکت های ایرانی برای رفع نیاز های محتوایی خود چند راه را در مقابل خود دارند. استخدام یک نیرو، قرار داد با یک کانون یا آژانس تبلیغاتی، تقسیم کار بین اعضای گروه، راههای برطرف کردن بحران محتوا در مجموعه است. هرکدام از این راهها، مزایا و معایب خود را دارند، اما شایع ترین آنها استخدام مسئول محتوا است.

باید بدانید نیروی تولید محتوا کیست؟

شرکت هایی که تا کنون در زمینه تولید محتوا کاری انجام نداده اند، باید بدانند، مسئول تولید محتوا در خط مقدم کسب و کار آنها قرار دارد. وقتی از نیروی تولید محتوا حرف میزنیم در واقع از فردی حرف میزنیم که  توانایی تبدیل همه فعالیت های شرکت تان را به محتوای قابل انتشار و همه گیر را داراست. این فرد باید توانایی تولید محتوا به طور پیوسته داشته باشد، قواعد نگارش را بلد باشد، دارای توانایی درک و تجزیه تحلیل باشد و فقط یک مترجم نباشد! از همه مهمتر دارای ایده باشد یعنی منتظر کسی در مجموعه نباشد تا او را در زمینه تولید محتوا راه بیاندازد، فرد مسئول محتوا در شرکت باید پویا و خلاق باشد و همچون شکارچی، ایده ها را بتواند از مجموعه کسب کند و آنها را به محتوا تبدیل کند. این شکارچی همچنین باید یک پزشک نیز باشد و همه نواقص و کم کاری های مجموعه را در زمینه محتوا شناسایی کند و آنها را رفع و رجوع کند.

راهنمای اولیه استخدام نیروی تولید محتوا

فردی که در زمینه تولید محتوا می خواهید استخدام کنید شدیدا باید درک بصری بالایی داشته باشد این درک بصری بالا در کنار موارد اساسی گفته شده، باید در زمینه ui و ux خود را نشان بدهد. در کنار این موارد این فرد باید از نظر مسائل مهمی چون سئو و انواع روش های بازاریابی محتوا و صد البته تبلیغات همگن سر در بیاورد و سابقه ای در آنها داشته باشد.. مواردی که تا کنون گفته شد را باید بتوانید در نمونه کار هایی که فرد داشته ببینید در غیر این صورت شما یک کارآموز محتوا را استخدام می کنید و نه یک مسئول تولید محتوا!

چند سوال شایع در زمینه استخدام مسئول تولید محتوا

آیا باید طراحی بلد باشد؟

این سوال بستگی به اندازه شرکت تان دارد، اگر شرکتی هستید که آروز های کوچک دارید، اکنون در حال شروع هستید نمی دانید در آینده چه اتفاقی ممکن است بیافتد، چرخ تان نمی چرخد! حقوق خودتان را ندارید بدهید و …. بله باید طراحی نیز بلد باشد، ولی اگر به دنبال تخصص محوری در مجموعه هستید سعی کنید تخصص ها را با هم خلط نکنید مسئول تولید محتوایی که استخدام می کنید باید در زمینه طراحی نیز صاحب ایده و نظر باشد باید از طراحی به خوبی سر دربیاورد و بتواند با طراح مجموعه به خوبی تعامل کند. ولی همانطور که گفته شد سعی نکنید تخصص ها را با یکدیگر مخلوط کنید. برای یک نیروی مسئول محتوای شرکت شما، اولویت دانستن انواع بازاریابی محتوا و دانستن گوگل انالتیکس است.

افراد رزومه داده، مسائل فنی کسب و کارم را نمی دانند! ماندم چه کنم؟!

قطعا افرادی که در زمینه تولید محتوا برای تصدی سمت مسئول محتوا رزومه می دهند، به اندازه افراد شاغل در آن کسب و کار دانش فنی ندارند. تصورتان از مسئول تولید محتوا، نیروی اجرایی و یا فنی نباشد. فردی که قرار است تولید محتوای شرکت تان را انجام بدهد وظیفه تبدیل فعالیت شرکت به محتوا را دارد. به سابقه این فرد نگاه کنید و ببیند آیا سریع یاد می گیرد یا خیر، ببینید مفهوم ها را چطور منتقل کرده است، البته اگر مفاهیم و ادبیات زمینه فعالیت شما خیلی سنگین و پیچیده است سعی کنید تا جایی که می شود از افراد مطلع استفاده کنید.

قلم خوبی دارد چرا استخدامش نکنم؟

همه می توانند بنویسند ولی هر کس که یک متن را جلوی شما گذاشت یک نویسنده و یا یک مسئول محتوا به حساب نمی آید، این فرد باید تمامی راههای بازاریابی محتوا را به خوبی آزموده باشد و به انواع آنها مسلط باشد. از طرف دیگر سابقه این فرد باید نشان بدهد که وی نوشتن را همچون تولید می داند و نه شبیه خلق اثر هنری! در غیر این صورت فردی که استخدام می کنید، یک نویسنده دم دمی خواهد بود که فرق فعالیت در زمینه بازاریابی محتوا و نوشتن کتاب ادبی را نمی داند و یک روز در میان فیلش یاد هندوستان می کند!

دوره کار آموزی بگذاریم؟

اگر شما به عنوان مسئول کسب و کارتان، درکی نسبت به پروسه تولید محتوا ندارید و می خواهید با کیفیت تولید محتوا آشنا شوید و چرخی در حوزه تولید محتوا بزنید، کار آموز بهترین گزینه برای کسب و کار شما خواهد بود. در غیر اینصورت وقت خود و مجموعه تان را با دوره کار آموزی در حوزه تولید محتوا نگیرید، در زمینه تولید محتوا تخصص با یکی دو ماه به وجود نمی آید و یک پروسه زمان بر است، پس فکر نکنید که با یکی دو ماه فرصت، فرد هم جهت با کسب و کارتان شروع به تولید محتوا می کند. از طرف دیگر محتوا می ماند، منتشر می شود و نمی توان جلوی یک محتوای منتشر شده را گرفت. پس اعتبار خود را با یک فرد نابلد به خطر نیاندازید. لازم به ذکر است که افراد مجرب در زمینه تولید محتوا کمتر می پذیرند که کارآموز باشند.

با این رزومه ها نیرو بگیریم یا با یک آژانس همکاری کنیم؟

استخدام یک نیروی درون مجموعه ای برای سمت مسئول محتوا از نظر هزینه نسبت به قرار داد با یک کانون یا آژانس تبلیغاتی بسیار کم صرفه تر است، همچنین مجموعه تان را پویا تر نشان می دهد، اما نیروی کار مرتبط با کسب و کاری که دارید بسیار کم پیدا می شود، نیرویی که برای کسب و کار شما ایده داشته باشد، بازار کار شما را آنالیز کند و از سابقه خوبی در امر نوشتن برخوردار باشد بسیار کم در بازار کار ایران موجود است. مورد دیگری که مطرح است این است که نیروهای فعال در تولید محتوا چند کاره نیستند. اگر مجموعه ای دارید که سایر بخش های تبلیغات را به خوبی انجام می دهد حضور یک نفر تولید محتوا در کنار تان قطعا خوب است ولی اگر هیچ نیرویی برای تبلیغات در مجموعه ندارید بهتر است محتوا را برون سپاری کنید چرا که یک نیرو محتوایی کار چندانی برایتان نمی کند.

مسائل مربوط به استخدام مسئول محتوا به این موارد محدود نمی شود اما موارد گفته شده به مسائل ابتدایی برای استخدام یک مسئول تولید محتوا بر می گردند. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

جمال احمدی

من بیشتر از اینکه حرف بزنم می نویسم، بیشتر از اینکه بنویسم میخونم، از سرعت در هر چیزی خوشم میاد، از کانگورو هم به خاطر سرعتش خوشم اومده و برای همین شدم سرپرست محتواش !

More Posts

2 پسند

ديدگاه ها (9)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.