کانگورو برای معرفی محصول چه می کند؟

اسفند ۲۴, ۱۳۹۵

برچسب‌ها, , ,

محتوایی که برای معرفی محصول در وب تولید می شود با دو مشکل اساسی مواجه است، یک اساسا تولید محتوا و دو انتشار محتوا. پلتفرم کانگورو انتشار گسترده محتوا را ممکن می کند.

بحران محتوا وب فارسی را قبضه کرده است، از نظر محتوا، وب فارسی به شدت دچار عقب ماندگی است و خلاء های عظیمی از نظر بخش تولید و انتشار محتوا دارد. بحران محتوای بسیاری از سایت های ایرانی منشاء های مختلفی دارد، بحران عمده محتوا را می توان به دو بخش تولید و انتشار تقسیم کرد. بخش تولید به دلیل سرقت های محتوا و یا نبود نیروی متخصص جان نمی گیرد از طرف دیگر انتشار محتوا از قدرت لازم برخوردار نیست و عموما به همین دلیل انتشار نامناسب “مخاطب” حول مطلب و یک سایت جمع نمی شود. همانطور که مشاهده می شود این دو بحران یعنی تولید ناقص و انتشار ضعیف دست یکدیگر را گرفته اند و در وب فارسی محتوا را نابود می کنند. راه عبور از بحران تولید محتوا، سپردن کار به کاردان است و راه برون رفت از بحران انتشار را می توانید در پلتفرم کانگورو پیدا کنید.

بررسی بحران محتوا در معرفی محصول با نیم نگاهی به مخاطب

فکر کنید شما یک شرکت بزرگ تولید کننده هستید که می خواهید مخاطبان خود را از تولید فلان محصول جدیدتان با خبر کنید، قدم اولی که برای معرفی محصول بر خواهید داشت تولید محتوا هست شما با رعایت نکات حرفه ای محتوایی تولید می کنید که به عنوان یک مدیر تولیدی یا مدیر کسب و کار بهتر می دانید که شاهکارهای تولید شده اگر دیده نشوند و مردم از آن با خبر نشوند انگار هیچ گاه وجود نداشته اند.

پس تصمیم می گیرد بلند گو را در دست بگیرید و به همه اعلام کنید که فلان محصول را تولید کرده اید، لذا سعی می کنید بهترین راههای انتشار محتوا را امتحان کنید. راه انتشار برای محتوایی که از معرفی محصول خود تولید کرده اید قبل از کانگورو رپورتاژ دادن به چندین سایت، معرفی در شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و… بود برای مثال در مورد رپورتاژ آگهی شما، از میزان بازدید سایت هایی که حاضرید رپورتاژ آگهی تان را در آن منتشر کنید، خبر ندارید، ولی به خاطر شهرت آن سایت ها هزینه ای را پرداخت می کردید، که البته آماری ساده از رپورتاژ آگهی نیز به شما ارائه می شود. رپورتاژ دادن کاری سودمند است اما همانند سایر رفتارهای بالا چند ایراد اساسی دارد، انتشار محتوای شما هوشمند نیست، یعنی اینکه محتوای معرفی محصول تان همچون گرده گلی در هوا پخش می شود و معلوم نیست چه مخاطبی آن را می خواند.

در مورد شبکه های اجتماعی و رپورتاژ آگهی اطلاعات زیادی در مورد مخاطب وجود ندارد و تنها کاری که می توانید بکنید دعا کردن برای خوانده شدن مطلب است، در مورد ایمیل مارکتینگ اگر لیست خوب ایمیل تهیه کرده باشید باز درصد مخاطبان هدف بیشتر است، اما در ایران چنین عملکرد درستی در جذب ایمیل های کاربران هدف بسیار نایاب هستند.

مورد دیگری که در این زمینه مطرح است سنجش محتوا است. برای اینکه بدانید کدام محتوا توجه ها را برمی انگیزد، با صحیح و خطا کردن و کورمال راه رفتن در فضای وب سعی می کنید رگ خواب مخاطب را پیدا کنید، که این یافتن رگ خواب مخاطب علاوه بر هزینه نیاز به سنجش و بررسی مداوم دارد و کاری زمان بر است. همه این موارد را در کنار این بگذارید که خواننده ها امروزه از خواندن محتوای تبلیغاتی صرف گریزان هستند و نمی خواهند با یک محتوای تبلیغی مسخ شوند.

تا اینجا فهمیدیم که با روش های مرسوم چون شبکه اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، رپورتاژ آگهی و… محتوای خوب به دست مخاطب هدف به خوبی نمی رسد از طرفی برای شناختن مخاطب محصول نیز به زمان و هزینه زیادی نیاز است. شاید از خود بپرسید چاره چیست؟ قبل از این مسئله باید بدانید که پلتفرم کانگورو در مقابل هیچ یک از این روش ها قرار نمی گیرد ولی یک شیوه منحصر به فرد تبلیغات است.

رفع یک شبهه!

شاید فکر کنید که اگر فلان محصول تان در فلان سایت فروشگاه اینترنتی معروف گذاشته شود همه چیز تمام است و نیاز به انجام هیچ روش انتشار محتوایی نیست. اولا که آن فروشگاه اینترنتی سیاست های خاص خودش را دارد و شاید رفیق های پول دار تری داشته باشد یا شاید نخواهد تبلیغ و فروش یک محصول شما را بکند! دوم اینکه فرض کنیم که معرفی محصول شما را نیز بپذیرد، باز هم با این کار موتور محتوا برای مخاطبان شما روشن نمی شود. همچنان باید دست به دعا بردارید تا مخاطب پیدا کنید و سوم اینکه قسمت عمده ای از پول و اعتبار پرداختی برای حفظ جایگاه آن فروشگاه اینترنتی است و هزینه بسیار کمتری صرف برند و نام محصولات شما می شود و همواره محصولاتتان در زیر نام آن فروشگاه خواهد بود و رشد اقتصادی تان وابسته به فعالیت های آن فروشگاه اینترنتی می ماند.

معرفی محصول

پلتفرم کانگورو سریع و همانند کانگورو عمل می کند.

همانطور که گفته شد برای معرفی عالی محصول تان نیاز به مجرای پایدار دارید که به خوبی مخاطب خود را بتوانید پیدا کنید و محصولتان را به وی معرفی کنید. مسیری که محتوای شما همچون ویروسی در وب فارسی منتشر شود. یکی از کارهایی که پلتفرم کانگورو می کند این است که امکان ساختن کمپین های محتوایی هدف مند را برای آگهی دهندگان که شما باشید فراهم می کند.

پلفترم کانگورو برای معرفی محصول چه می کند؟

در کانگورو همه چیز هوشمند است و چند خدمت در زمینه معرفی محصول به شما خواهد کرد، اول اینکه محتوای شما را دریافت می کند و در شبکه سایت هایی که پلتفرم کانگورو بر روی آنهاست، برای مخاطبان متنوع نمایش می دهد. این تبلیغ از آن جهت خوب است که مخاطبی که به سراغتان می آید جذب عنوان محتوای شما شده و این نوع ارتباط یک ارتباط وفادارانه تر خواهد بود. این ارتباط به صورت هوشمند نیز رخ می دهد در سایت های مجهز به پلتفرم کانگورو صفحات وب یک به یک بررسی می شوند در واقع وبسایت ها کرال (crawl) می شوند و بعد با استفاده از پردازش زبان طبیعی (NLP) مابین متون روابط معنایی کشف شده و بعد بر اساس همین پردازش ها و صفحه ای که کاربر باز کرده به او پیشنهاد هایی ارائه می گردد. با چنین پروسه ای مخاطب های واقعی و حقیقی به سادگی پیدا می شوند.

چرا کانگورو برای معرفی محصول خوب است؟

  1. همانطور که گفته شد کانگورو بر پایه دسته ای از تبلیغات استوار است که مخاطب به سراغش می آید و در واقع کانگورو یک پیشنهاد سخاوتمندانه به کاربر می دهد این پیشنهاد اگر محتوای خوبی باشد همچون هدیه در ذهن مخاطب می ماند.
  2. گسترده است، برخلاف سایر روش های تبلیغاتی که قائم به مکان چون یک ایمیل، یک اکانت شبکه اجتماعی، یک مکان رپورتاژ آگهی است، در تبلیغات به وسیله پلتفرم کانگورو شما تکثیر می شوید در سایت های مختلف حاضر خواهید بود و مخاطبینی را پیدا می کنید که روحتان از آنها بی خبر است.
  3. امکان سنجش وجود دارد، در سایر انواع تبلیغاتی که ذکر شد تقریبا هیچ سنجش منسجمی وجود ندارد مگر اینکه از ابزارهای واسط استفاده کنید. ولی پلتفرم کانگورو به خودی خود به وسیله گزارش ها این امکان را به شما می دهد که به خوبی جهت معرفی محصولتان متناسب با کاربر بهینه سازی های لازم را انجام بدهید.
  1. ارتباط های دوستانه با علاقه مندان به محصولتان به وجود می آورید. مخاطبی که کانگورو در اختیارتان می گذارد یک کنجکاو ساده نیست و یک علاقه مند به محصول شما است، این علاقه مندان همانطور که گفته شده به وسیله پردازش های پیچیده به سمت محصول شما سوق داده می شوند.
  2. ارزان است، نسبت به سایر تبلیغ ها نسبت ارزش آوری نسبت به هزینه بسیار پایین و به صرفه خواهد بود.

پلتفرم کانگورو وب فارسی را دشت خود می داند!

اگر می خواهید بحران انتشار محتوا را برای معرفی محصول از بین ببرید و همچنین وفاداری و احترام برای برندتان به ارمغان بیاورید چاره ای جز رفتار هوشمندانه و دقیق همراه با هدف گذاری مشخص ندارید. امکانی که پلتفرم کانگورو به شما می دهد این است که همه جای وب فارسی را محلی برای تبلیغ اثر بخش محتوای تان تبدیل می کند. محتوایی که از بنر های متعدد سایت ها خسته شده و کاربرانش دیگر آنها را نمی بینند. شاید زمان هوشمند رفتار کردن و احترام به مخاطب رسیده است این طور فکر نمی کنید؟

 

جمال احمدی

من بیشتر از اینکه حرف بزنم می نویسم، بیشتر از اینکه بنویسم میخونم، از سرعت در هر چیزی خوشم میاد، از کانگورو هم به خاطر سرعتش خوشم اومده و برای همین شدم سرپرست محتواش !

More Posts

0 پسند

ديدگاه ها (1)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.